“Yabancı Asker Demek; İşgal Demektir”

“Yabancı Asker Demek; İşgal Demektir”
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından, Cumhurbaşkanlığı tezkeresi ile Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının Irak ve Suriye’deki görev sürelerinin 2 yıl uzatılmasını da içeren; aynı zamanda yabancı askerlerin Türkiye’de bulunmasına da izin veren tezkere ile ilgili olarak 81 ilde eş zamanlı olarak basın açıklaması yapıldı. Çanakkale’de CHP İl Başkanlığı’nda yapılan açıklamayı CHP İl Sekreteri Serdar Sipahi okudu.

 

“CHP, TERÖRE KARŞI VERİLECEK HER TÜRLÜ MÜCADELEYİ DESTEKLER”

CHP İl Sekreteri Serdar Sipahi’nin basın açıklamasında; “Aziz Milletimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının Irak ve Suriye’deki görev süresinin iki yıl daha uzatılmasına ilişkin tezkere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde onaylandı. Cumhuriyet Halk Partisi, bu ülkenin ilk ve ebedi Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir. Dolayısıyla teröre karşı verilecek her türlü mücadeleyi âmâsız/fakatsız destekler. Bununla birlikte, tezkerede yer alan ve doğrudan doğruya milli egemenliğimize gölge düşürebilecek sakıncaları milletimizle paylaşmak da bizim görevimizdir” dedi.

 

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN ORDUSU YOK MUDUR?”

CHP olarak karşı olduklarını konunun tezkere içerisinde yer alan ve yabancı ülke askerlerinin Türkiye’de bulundurulacak olmasının onaylanması olduğunu işaret eden Sipahi; “Söz konusu tezkere, yabancı askerlerin Türkiye’de bulunmasının, daha net bir ifadeyle, yabancı asker postallarının kutsal vatan toprağımızı çiğnemesinin önünü açmaktadır. Saray İktidarına sormak isteriz: Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ordusu yok mudur? Askerimiz, polisimiz, korucumuz ne için mücadele etmektedir? Söz konusu yabancı askerler kimlerdir ve ordumuzun veremediği hangi mücadeleyi verecektir? Türk Milleti, vatanını canından aziz bilir. Anadolu’nun her karış toprağında yurdumuzu korumak, milletimizi yüce tutmak için milyonlarca vatan evladı görev beklemektedir” dedi.

 

“MÜZAKERE EDİLMEDEN GÜNDEMDEN DÜŞÜRÜLDÜ”

Sipahi açıklamalarının devamında; “Bizzat Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından dile getirilen ve milletimizin hemen her kesimi tarafından desteklenen bu itiraz, müzakere dahi edilmeden gündemden düşürülmüştür. Bu telaşın sebebi nedir? Türk Milleti, vatanını tehlikede gördüğü her an elbette direnç gösterecektir. Ancak çekincemiz, ülkeyi yöneten Saray İktidarının bir kez daha “Allah da milletim de beni affetsin” diyecek duruma düşmesidir” dedi.

 

“TERÖRLE MÜCADELE ADI ALTINDA YABANCI ASKERLERE VATANIMIZIN..”

Meclisten geçen ve yabancı askerlerin Türkiye’de bulundurulmasının kabul edilemez olduğunu belirten Sipahi; “Aziz Milletimiz bilmelidir ki, Cumhuriyet Halk Partisi, “terörle mücadele” adı altında, yabancı askerlere vatanımızın kapılarını açan maddeye itiraz etmektedir. Altı ok’undan biri milliyetçilik olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin, ” yabancı silahlı kuvvetleri Türkiye’de bulunması” ifadesini kabul etmesi mümkün değildir. Çünkü yabancı asker demek, işgal demektir” dedi.

 

“MHP, HAMASETTEN ÖTEYEE GİTMEYEN BİR AÇIKLAMA YAPMIŞTIR”

Serdar Sipahi 81 ilde eş zamanlı olarak okunan basın açıklamasının devamında ise; “İşin dikkat çekici bir boyutu da sarayın iktidar ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisi, yabancı askerlere Türk topraklarının kapısının açılmasına, Cumhuriyet Halk Partisi itiraz edene kadar sessiz kalmıştır. Ardından “Türkiye’ye gayrimeşru yabancı postalların ayak basması diye bir şey yoktur, şayet olursa verilecek sadece bir canımız vardır” diye, hamasetten öteye gitmeyen bir açıklama yapılmıştır. Sizin için “meşru-gayrimeşru yabancı asker” ayrımı olabilir. Ama vatan toprağını namus bilen bizler için, böyle bir ayrım yoktur, olmayacaktır. Büyük Önder Atatürk’ün ifadesiyle,” zaferleri ve geçmişi, insanlık tarihi ile başlayan, her zaman zaferle beraber uygarlık nurlarını taşıyan kahraman Türk Ordusu’ndan umudu kesip, yabancı askerlere bel bağlayan Saray ve Şürekasını, aziz milletimizin vicdanına havale ediyoruz” dedi.

 [ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Yabancı Asker Demek; İşgal Demektir”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin