Türkiye’nin En Yaşanabilir Kentleri Seçildi!

Türkiye’nin En Yaşanabilir Kentleri Seçildi!
service

ABD merkezli finans, endüstri, yatırım ve pazarlama ağırlıklı konular içeren dünyaca ünlü Forbes dergisi, Türkiye’nin en yaşanabilir kentleri 2023 araştırma sonuçlarını yayınladı. 94 başlıkta hazırlanan raporda Türkiye’nin yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirleri listesi ortaya çıkarken listenin zirvesinde İstanbul yer aldı.

 

Derginin yaptığı yaşanabilir kentler araştırmasında şehirleri yaşanabilirlik, yenilikçilik, hizmetlere erişilebilirlik, üretim potansiyeli, ticaret becerisi verilerine göre sıraladı. İkinci sırada ise başkent Ankara yer alırken; üçüncü sırada İzmir, dördüncü sırada Tekirdağ, beşinci sırada ise Kocaeli yer aldı.

 

2019 YILINDA ÇANAKKALE 1 NUMARA OLMUŞTU!

Ünlü ekonomi dergisi Forbes 2019 yılında 5’nci kez yayınladığı raporunda; şehirleri yaşanabilirlik, yenilikçilik, ticaret becerisi, üretim potansiyeli ve hizmetlere erişebilirlik verilerine göre sıralamış ve 2018 yılında 18’nci sırada olan Çanakkale’yi 2019 yılında birinci olarak seçmişti.

 

BİRİNCİLİK ÇOK KISA SÜRDÜ!

2019 yılında Türkiye’nin en yaşanılabilir kenti seçilen Çanakkale maalesef 2020 yılında 15’nci sıraya gerilemişti. 2021-2022 yıllarında 11’nci sırada yer alan Çanakkale, 2023 yılında da ilk 10 içerisine giremeyerek 11’nci sıraya adeta demir attı!

 Türkiye’nin En Yaşanabilir Kentleri Seçildi!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin