Ticarileştirilmiş Plastik Atık Geri Dönüşüm Tesisi Kurulacak!

Ticarileştirilmiş Plastik Atık Geri Dönüşüm Tesisi Kurulacak!
service

Honeywell ve BioTrend enerji Türkiye’de bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Biotrend Enerji’nin kurmayı planladığı plastik geri dönüşüm tesisinde, Honeywell’in ileri dönüşüm proses teknolojisini kullanılacak. Tesis, karışık atık plastikleri geri dönüştürülmüş polimer hammaddesine (RPF) dönüştürerek plastikler için döngüsel bir ekonomi yaratılmasına yardımcı olacak. Tamamlandığında Honeywell’in ileri dönüşüm proses teknolojisini kullanan Türkiye’deki ilk ticarileştirilmiş plastik atık geri dönüşüm tesisi olacak.

 

Gelişmiş geri dönüşüm tesisinin, yıllık 30.000 metrik ton karışık atık plastiği Honeywell’in geri dönüştürülmüş polimer hammaddesine dönüştürmek için Honeywell’in ileri dönüşüm proses teknolojisini kullanması bekleniyor. Honeywell UOP, tesisin ömrü boyunca devreye alma, devreye alma ve teknik destek hizmetleri de dahil olmak üzere ilgili mühendislik ve teknik hizmetleri sağlayacak.

 

“SEKTÖRE LİDERLİK EDECEĞİMİZDEN EMİNİM”

Proje, Honeywell ve BioTrent Energy’nin Türkiye’de ileri plastik geri dönüşümüne yönelik bir işbirliğidir ve gelecekte çok daha fazla atık plastik geri dönüşüm tesisi üzerinde işbirliği yapmayı planlanıyor.

 

BioTrent Enerji CEO’su Osman Nuri Vardı, “BioTrent Enerji, Türkiye’de atık yönetimi sektöründe sürdürülebilir döngüsel ekonomiye yatırım yapan bir liderdir. Honeywell ile birlikte bu alanda sektöre liderlik edeceğimizden eminim” dedi. “BioTrent Energy’nin atık yönetimindeki deneyimi Honeywell’in teknolojisiyle destekleniyor.

 

Şu anda Biotrend, mekanik olarak geri dönüştürülmüş malzemelerin yalnızca küçük bir yüzdesini geri kazanabilmektedir. Plastik üretiminde kullanılan kirleticiler, boyalar ve katkı maddelerinin neden olduğu proses sınırlamaları nedeniyle mekanik olarak geri dönüştürülemeyen belirli plastik atık türleri vardır. Şu anda bu plastikler çöpten türetilmiş yakıta (RDF) dönüştürülüyor veya çöplüklerde depolanıyor.

 

Gelişmiş geri dönüşüm, özellikle de Honeywell Upcycle proses teknolojisine göre kimyasal geri dönüşüm, çok çeşitli atık plastikleri işleyebilir ve BioTrend’in dairesel malzemelerin geri kazanım oranını artırma çabalarını destekliyor.

 

“TÜRKİYE’DEKİ PLASTİK ATIK SORUNUNA ÇÖZÜM BULMASINA YARDIMCI OLACAK”

Honeywell Sürdürülebilir Teknoloji Çözümleri başkan yardımcısı ve genel müdürü Barry Glickman, “Honeywell’in UpCycle Proses Teknolojisi, Biotrend Energy’nin Türkiye’deki plastik atık sorununa çözüm bulmasına yardımcı olacak” dedi. “Türkiye, geri dönüştürülebilir plastik çeşitliliğini artırabilir, böylece fosil hammaddelerin bir kısmının yeni plastik üretimi için kullanılmasına olanak sağlayabilir.”

 

Kurulum, son duyurulara dayanarak Honeywell’in ileri dönüşüm proses teknolojisi ayak izini genişletiyor.

 

BioTrent Enerji, Türkiye’de entegre atık yönetimi sektörünün öncülerinden biri olup, Türkiye’deki 18 tesisiyle yılda 4.500.000 ton atık işliyor. BioTrent Enerji’nin faaliyetleri arasında atık transferi, geri dönüşüm, düzenli depolama, atıktan enerjiye dönüştürme ve organik kompost (kompost) ve RDF üretimi yer almaktadır.

 

Honeywell’in UpCycle Proses Teknolojisi, geri dönüştürülebilecek plastik türlerini, renkli, esnek, çok katmanlı ambalajlar ve polistiren dahil olmak üzere normalde geri dönüştürülemeyen atık plastikleri de içerecek şekilde genişletiyor.Ticarileştirilmiş Plastik Atık Geri Dönüşüm Tesisi Kurulacak!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin