“Şehrimizin Sorunlarını ve Çözümlerini Biliyorum”

“Şehrimizin Sorunlarını ve Çözümlerini Biliyorum”
service

Seçim çalışmalarını sürdüren Deva Partisi Çanakkale Belediye Başkan Adayı Davut Gazi Benli, yerel basın mensuplarıyla buluştu. Seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Benli “Çanakkale’mizin ve hemşerilerimizin sorunlarını ve elbette çözümlerini yakından biliyorum. Bu sorunları çözmeye talibim”  dedi. Belediye bütçesinin 2 milyar liraya yakın olduğuna dikkat çeken Benli diğer belediye başkanlarının açıkladığı projeleri eleştirerek; “Bu kadar proje açıklıyorsunuz ama hangi parayla yapacaksınız” tepkisini gösterdi.

 

Deva Partisi Çanakkale belediye Başkan adayı Davut Gazi Benli, Çanakkale’nin acil çözülmesi gereken sorunları olduğuna dikkat çekerek; “Şehiriçi ulaşım ve otopark sorununun, Sarıçay’ın nasıl bir cefa haline geldiğinin, konut yetersizliğine de bağlı olmak üzere artan ev ve kira fiyatlarının, Sosyal konutlar başta olmak üzere kentsel dönüşüm ihtiyacı olan pek çok konutun yapım aciliyetinin ve ilimizin depreme dayanıklı konut ihtiyacının farkındayım. Genç ve öğrencilerimizin barınma, ulaşım, sosyalleşme, mesleki eğitim, rehberlik ve danışmanlık gibi önemli sorunları olduğunun, emekli kenti olan Çanakkale’mizin emekli ve yaşlılarının bakım ve barınma ihtiyaçlarının yetersizliğinin farkındayım. Güzelim şehrimizin yeşil alan, park ve yaşam alanlarının yetersizliğinin, temizlik ve çevre düzenlemelerinin eksikliklerin, esnafımızın turizmden yeterli payı alamamasının sebeplerini ve hemşerilerimin muzdarip olduğu pek çok sorunun farkındayım” dedi.

 

“SORUNLARI ÇÖZMEYE BELEDİYENİN BÜTÇESİ YETMEZ”

Diğer Belediye Başkan adaylarının açıkladığı pek çok projeyi hayata geçirmenin mümkün olmadığını, bu projelerin onda birini bile yapabilmek için Çanakkale Belediye Bütçesinin yeterli olmadığını iddia eden Deva Partisi Çanakkale Belediye Başkan Adayı Davut Gazi Benli “Belediyemizin 2024 yılı bütçesi 1 milyar 918 milyon TL’dir. Yani nüfusa göre kişi başına 9 bin 685 TL düşüyor. Türkiye’de kişi başına düşen Belediye Bütçesi açısından en düşük illerimizden birisi Çanakkale’dir. Edirne ve Kütahya’da bu rakam kişi başına 15 bin TL, Isparta’da 20 bin TL, Yalova’da 14 bin TL’dir. Bu bütçede personel ve enerji giderleri düştüğünde geriye açıkladıkları projeleri hayata geçirecek kadar para kalmıyor” dedi.

“GELİR ARTTIRICI YATIRIMLARI HAYATA GEÇİRİP, SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

Deva Partisi Çanakkale Belediye Başkan Adayı Davut Gazi Benli, Belediye başkanı seçilmesi halinde öncelikli olarak Çanakkale Belediyesine gelir getirici yatırımlar kazandıracağını, aynı zamanda Çanakkale’ye uluslar arası projelerle birikmiş sorunları çözebilir hale getireceğini söyledi. Benli “İmar alanlarını genişletme, alt yapı çalışmalarına ağırlık vermek, gelir kaynaklarını güçlendirme, yönetiminde denetim ve şeffaflığı arttırarak kaçakları ve suiistimalleri önlemek önceliğimiz olacak. Uzmanlık alanım hibe ve fonlardır. Çanakkale’mize dünya bankası ve hibe fonları, AB Yatırım bankası ve hibe fonlarından İslam bankasındaki fonlar gibi uluslar arası kaynaklarla projeler hazırlayacak ve takiplerini yapacağız. Buradan gelecek fon ve hibelerle birikmiş sorunlarımızı çözeceğiz” dedi.

 

“EŞİTLİKÇİ, ADİL, ŞEFFAF, HİZMET ODAKLI VE İSTİŞAREYİ ÖN PLANA ÇIKARTACAĞIZ”

Davut Gazi Benli açıklamalarına şöyle son verdi; “Deva Partisi Belediye Başkan adayı olarak bende tüm Devalı adaylarımız gibi; eşitlikçi, adil, şeffaf, hizmet odaklı, ortak akıl ve istişareyi ön plana çıkaran katılımcı bir belediyecilik yapacağız. 31 Mart akşamı birçok Çanakkaleliyi şaşırtacak bir oy alacağımıza inanıyorum. Çanakkaleli hemşerilerim diğer partilere muhtaç değildir; 31 Martta alternatifsiz değildir; kentinin geleceği için Deva Partisinin ve adayının vizyonuna sahip çıkacaktır” dedi.

“Şehrimizin Sorunlarını ve Çözümlerini Biliyorum”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin