“Partimizin Başarısı, Halkımızın Teveccühünün Sonucu..”

“Partimizin Başarısı, Halkımızın Teveccühünün Sonucu..”
service

28 Kasım 2023 tarihinde normal başvuru süreci CHP Genel Merkezi tarafından aday adaylığı başvuru süreci 5 Aralık 2023 tarihine kadar uzatılmıştı. Aday adaylığı başvurusu süresinin uzatılmasıyla birlikte CHP’de aday adaylığı başvurularında patlama yaşandı. Hemen hemen tüm ilçe belediye başkanlıklarında hem de meclis üyeliklerinde CHP İlçe Başkanlıklarında yoğun bir başvuru süreci yaşandı.

 

CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI SAYILARI AÇIKLANDI

CHP Merkez İlçe Başkanlığı Çanakkale ve Kepez Beldesinde yapılan başvuru sayılarını açıkladı. CHP’den Çanakkale Belediye Başkanlığı için Muharrem Erkek, Mehmet Öngen, Erdal Gezen ve İrfan Mutluay başvuru yapmışlardı.

 

CHP Çanakkale Belediye Meclis üyeliğinde görev yapmak isteyen CHP’lilerin sayısı ise; 62 oldu. Geçmiş dönem Çanakkale Baro Başkanlığı görevini yürüten Av. Bülent Şarlan, eski meclis üyelerinden Cem Belli gibi isimlerde 62 kişilik aday adayı başvurusu yapan isimler arasında yer alıyor.

 

Çanakkale İl genel Meclis üyeliğinde ise 15 isim başvuru yaptı. 15 isim arasında mevcut il genel meclisinde CHP Grup Başkanvekili olan Av.Güneş Pehlivan, önceki dönem ÇTSO Meclis üyeliği görevinde buluna işadamı Can Algönül gibi isimler yer alıyor.

 

KEPEZ’DE ADAY ADAYI REKORU!

Çanakkale’nin olduğu kadar Türkiye’nin de en büyük belde belediyelerinden birisi olan Kepez Belde Belediye Başkanlığında için CHP’de adeta adayı rekoru kırıldı. Kepez Belde Belediye Başkanlığı için 6 aday adayı bulunurken; Belediye meclis üyeliği içinde rekor başvuruda bulunuldu. Kepez Belediye Meclis üyeliği için 39 isim aday adaylığı başvurusunda bulundu!

“PARTİMİZİN BAŞARISI, HALKIMIZIN TEVECCÜHÜNÜN SONUCUDUR”

CHP Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergün, hem merkez ilçe de hem de Kepez Beldesinde bu kadar çok aday adayı başvurusunun olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Merkez İlçe Başkanı Ergün yaptığı değerlendirmede; “Cumhuriyet Halk Partisi, merkez ilçede ve kepez beldesinde iktidar partisiyiz. Partimize bu kadar çok talep olması, kentte yaşayan halkımızın teveccühünü kazanmış bir parti olarak; partimizin gücünü ve rengini gösteriyor. Biz yeniden iktidarımızı koruyacağıma inanıyoruz. Çünkü gücümüzü halkımızdan alıyoruz ve halkımıza güveniyoruz” dedi.

 

“TÜM ADAY ADAYLARIMIZ BİRBİRİNDEN DEĞERLİ İSİMLERDİR”

CHP’den bu kadar çok başvuru yapan isimlerin hem halk hem de partililerce bilinmesinin önemine dikkat çeken Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergün; “Aday adaylığı başvuru süreci yoğun bir süreçti. Bu kadar çok başvuru olmasından dolayı artıca memnunuz. Aday adayı olan tüm arkadaşlarımız da birbirinden değerli, alanlarında başarılı olan isimlerdir. Hepsi de halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeye talip oldular” ifadelerini kullandı.“Partimizin Başarısı, Halkımızın Teveccühünün Sonucu..”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin