Özel’e En Çok Oy Çıkan 5’nci Sandıkta Oy Kullandılar!

Özel’e En Çok Oy Çıkan 5’nci Sandıkta Oy Kullandılar!
service

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda genel başkanlık seçiminde Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu yarıştı.  Oldukça heyecanlı geçen kurultayda; saat 21.00’de başlayan ilk tur seçim için oy verme işlemi saat 23.00’te tamamlanmıştı. Oy verme işleminde 1366 kurultay delegesi, 23 sandıkta tercihini yapmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel’in yarıştığı seçimin ilk turunda salt çoğunluk şartı aranmıştı.

 

Seçim salt çoğunluk sağlanamadığı için ikinci tura kalmıştı. İlk tur seçimde Özgür Özel 682, Kemal Kılıçdaroğlu 664 oy almış, 18 oy geçersiz sayılmış, 2 delege oy kullanmamıştı.

 

İKİNCİ TURDA ÖZÜR ÖZEL FARKLA SEÇİLDİ!

Saat 00.30’da başlayan ikinci tur seçimleri için oy verme işlemi saat 02.30’da sona erdi. Buna göre delegelerin oylarıyla CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel oldu. Özel delegelerden 812, Kılıçdaroğlu ise 536 oy aldı. İlk tura göre Özel, 130 oy daha fazla aldı. Sonucu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu duyurdu.

ÖZGÜR ÖZEL’E EN ÇOK OY ÇIKAN 5’NCİ SANDIKTA ÇANAKKALE AYRINTISI

Kurultay Delegeleri her iki turda da 23 sandıkta oy kullandılar. Birinci ve ikinci turlarda 12,13,14, 19 ve 9 nolu sandıklarda Özgür Özel’e rekor düzeyde oy çıktı. 12,13 ve 14 nolu sandıklarda İstanbul delegeleri oy kullanırken; 19 Nolu sandıkta, Manisa, Muğla, Mardin ve Mersin delegeleri oy kullandılar. Özel’e en çok oy çıkan 5’nci sandık ise 9 nolu sandık oldu. Çanakkaleli Kurultay delegelerinin de oy kullandı bu sandıkta Kılıçdaroğlu’na 14 oy çıkarken; Özgür Özel’e ise 49 oy çıktı.!

 

İL BAŞKANI GÜRBÜZ; “DEĞİŞİM SIRASI TÜRKİYE’DE..”

CHP Çanakkale İl Başkanı Av.Levent Gürbüz, kurultay’da Özgür Özel’in seçilmesi üzerine yaptığı paylaşımda; “Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kongresi’nde Genel Başkan seçilen Sayın Özgür Özel’i tebrik ediyor, kongrenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Değişim sırası Türkiye’de..” ifadelerine yer verdi.

 

“TABANIMIZIN SESİNİ ANKARA’YA TAŞIMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

CHP Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun ise; “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’i kutluyorum. Değişimin gerçek adresi olarak çıktığımız bu yolda Çanakkale’mizin ve tabanımızın sesini Ankara’ya taşımanın gururunu yaşıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi! Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!” ifadelerine yer verdi.

 

“ÖZGÜR CHP, ÖZGÜR TÜRKİYE”

Özgür Özel’in Genel Başkan Adaylığını açıkladığı günden bu yana yanında olan ve açıkça destek veren CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ise yaptığı paylaşımda; “Değişimin Yüzyılı, Yüzyılın Değişimi’ni başlatacak 38. Olağan Kurultayımız olanca coşkusuyla devam ediyor. Umudu bu topraklarda yeniden yeşertmek için Özgür CHP, Özgür Türkiye” ifadelerini kullandı.

 

“İLK HEDEFİMİZ YEREL SEÇİMLER”

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan yaptığı paylaşımda; “38. Olağan Kurultayımızın ilk gününde Genel Başkanlığımıza seçilen Sayın Özgür Özel’i tebrik ediyorum. Önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ise partimize verdiği emekleri için teşekkürler. Umut dolu biçimde ilk hedefimiz yerel seçimler. Yolumuz açık olsun” ifadelerine yer verdi.Özel’e En Çok Oy Çıkan 5’nci Sandıkta Oy Kullandılar!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin