Ortalığı Karıştıran Anket!

Ortalığı Karıştıran Anket!
service

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerde CHP’den Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylığı için Muharrem Erkek, Mehmet Öngen, İrfan Mutluay ve Erdal Gezen başvuru yapmışlardı. İki gündür bir anket firması tarafından vatandaşlar aranarak CHP’den Belediye Başkan adaylarının isimleri verilerek hangisine oy verecekleri soruları yöneltiliyor.

 

İKİ ADAY SORULUYOR.. ANKETİ YAPTIRAN KİM?

CHP’den dört aday olmasına rağmen ankette sadece İrfan Mutluay ve Muharrem Erkek yönünde vatandaşların o tercihleri bulunması istenmesi tepkiyle karşılandı. Anketi yaptıran kişi yada kurumun da bilinmemesi tepkileri daha da arttırdı.

 

ÖNGEN “PARTİMİZE GÜVENİ ZEDELİYOR”

Yapılan ankette sadece iki adayın isminin geçmesine CHP’nin bir diğer adayı Mehmet Öngen tepki gösterdi. Ankette sorulan iki ismin CHP’ye olan güveni zedelediğine dikkat çeken Öngen; “Benim ve diğer aday adayı Erdal Gezen’in isimleri sorulmayarak bizler yok sayılıyoruz. Bu; siyasi etik kurallarına aykırı bir davranış olup, partimize zarar veriyor. Cumhuriyet Halk Partimize güveni zedeliyor. Yapmayın. Bu tür yanlış yollara sağmayın. Bırakın değerli kamuoyu ve kıymetli üyelerimiz, özgürce kentlerinin balkan adayını belirlesinler” ifadelerini kullandı.

 

MUTLUAY; “SEÇMEN TERCİH VE İRADELERİNE SAYGISIZLIK”

Yaptırılan ankette adı geçen İrfan Mutluay da yayınladığı açıklama ile ankette diğer iki aday adayının isimlerinin sorulmamasına tepki gösterdi. Mutluay yaptığı açıklamada; “Dün itibariyle, AKSOY araştırma şirketi tarafından, Genel Merkezimizce yaptırılmadığını düşündüğüm bir anket çalışmasının başlatıldığı, “CHP’nin İl Belediye Başkanı kim olmalı?” sorusunun aranan kişilere yöneltildiği ve şahsımla birlikte partimizden bir başka aday adayının seçenek olarak sunulduğu, diğer 2 aday adayı partilimizin ise ankette seçenekler arasında yer almadığı görülmektedir. Her ne kadar anket çalışmasında adım yer almış olsa da, birlikte yarıştığımız diğer 2 aday adayı partilimizin sorulan sorularda seçenekler arasında yer almamış olması, öncelikle demokrasi anlayışımla örtüşmediği gibi, CHP’li 2 aday adayına, CHP üyelerine ve 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde İl Belediye Başkanlığı için oy kullanacak seçmenlerin tercihlerine ve iradelerine saygısızlık olduğunu düşünmekteyim. Ayrıca yapılan ankette bir sonraki dönemde aday olmayacağını açıklayan İl Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’a yönelik sorulara yer verilmesi ise anketin gerçekçi bir araştırmadan uzak, yönlendirici bir amaç taşıdığı algısını oluşturmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

Ortalığı Karıştıran Anket!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin