“Onurlu yürüyüşümüz ilk günkü gibi kararlılıkla sürmektedir” 

“Onurlu yürüyüşümüz ilk günkü gibi kararlılıkla sürmektedir” 
service

Eğitim Sen Çanakkale Şubesi tarafından, 23 Ocak 1995 yılında kurulan Eğitim Sen’in kuruluşunun 29. Yıldönümü dolayısıyla program düzenlendi. Eğitim emekçileri, Eğitim Sen’in 29. Kuruluş yıldönümünü kutlama programan büyük ilgi gösterdi.  

Eğitim Sen, kuruluşunun 29. Yıldönümünü kutluyor. Eğitim Sen Çanakkale Şubesi tarafından Eğitim Sen’in kuruluşunun 29. Yılı dolayısıyla kokteyl düzenledi. Eğitim emekçilerinin bir araya geldiği programda konuşma yapan Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı İnal Akoğlu, bugüne kadar her türlü baskı, tehdit, yasak ve engellemelere rağmen birlik, dayanışma ve mücadele anlayışıyla başlatılan yürüyüşün ilk günkü gibi büyük bir dirençle ve kararlılıkla sürmekte olduğunu ifade etti.  

“Eğitim Sen 29. mücadele yaşını kutluyor”  

Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı İnal Akoğlu; “Resmi olarak 23 Ocak 1995’te kurulan eğitim ve bilim emekçilerinin birlik, dayanışma ve mücadele örgütü Eğitim Sen 29. mücadele yaşını kutluyor. Bugüne kadar her türlü baskı, tehdit, yasak ve engellemelere rağmen birlik, dayanışma ve mücadele anlayışıyla başlattığımız onurlu yürüyüşümüz ilk günkü gibi büyük bir dirençle ve kararlılıkla sürmektedir. 

“Eğitim Sen’in mücadelesi demokratik bir Türkiye yaratılması mücadelesidir” 

Eğitim Sen’in mücadelesi aynı zamanda, düşünceyi ifade ve örgütlenme özgürlüğünün sağlanması, farklı kimlik ve kültürlerin kendilerini özgürce ifade edebildiği ve kamusal alanda kendisini temsil edebildiği gerçek anlamda laik ve demokratik bir Türkiye yaratılması mücadelesidir. Eğitim ve bilim emekçilerinin kazanılmış haklarının ortadan kaldırılmasına, eğitimde yaşanan dinselleşme uygulamalarına, eğitim ve yükseköğretim hizmetlerinin adım adım ticarileştirilmesine karşı herkes için eşit, parasız, bilimsel, laik ve anadilinde eğitim mücadelemiz kararlılıkla sürmektedir. 

“Yaşasın örgütlü mücadelemiz, yaşasın Eğitim-Sen, yaşasın KESK!” 

Sendikal hakların, demokrasinin, emeğin ve eşit haklar mücadelesinin sesi olan Eğitim Sen, geçmişten bugüne taşıdığı değerlerle, eğitim ve bilim emekçilerinin birlik, dayanışma ve mücadele örgütü olmayı sürdürecektir. Bu mücadeleye omuz veren, yanımızda olan, bizimle yürüyen üyelerimize, KESK’e bağlı sendikalarımızın değerli üye ve yöneticilerine, Emek ve Demokrasi güçlerine, sendikamız çalışanlarına 29 yıllık onurlu bir geçmişe sahip sendikamız Eğitim-Sen’in bugününde bizimle olan tüm dostlarımıza sevgi ve selamlarımız yolluyoruz. Yaşasın örgütlü mücadelemiz, yaşasın Eğitim-Sen, yaşasın KESK!” dedi.  

Erol Uçar  

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin