“Önceliğimiz Çanakkale Olacak, Her Şey Çanakkale İçin”

“Önceliğimiz Çanakkale Olacak, Her Şey Çanakkale İçin”
service

CHP İl Başkanlığı önünde partililerle kucaklaşan CHP Çanakkale Belediye Başkan adayı Muharrem Erkek, 6 şehit haberi üzerine duyduğu üzüntüyü aktardıktan sonra şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Partililere seslenen Muharrem Erkek; “Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e, Parti Meclisimize, MYK üyelerimize, ilçe ve il örgütümüze, destekleyen herkese ve en başta değerli eşime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Uzun zamandır siyasetin içerisinde emek veriyoruz, mücadele veriyoruz. 2004-2014 döneminde Belediye meclis üyeliği yaptım, Sayın Ülgür Gökhan ile birlikte çok yakın çalıştım. 2015 yılında milletvekili olarak seçildim, 8 yıl milletvekilliği yaptım. Milletvekilliği dönemimde partimde grup yönetim kurulu üyeliği, anayasa komisyonu üyeliği görevlerinde bulundum. 2018 yılında gerçekleşen kurultayın ardından Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan yardımcılığı görevine başladım. Yaklaşık 5 buçuk yıl bu görevi yaparken, 1,5 yıl kadar da partimizin Genel Sekreterliği görevini yürüttüm. Hep çalıştık, gece gündüz demden çalıştık” dedi.

 

“SOSYAL BELEDİYECİLİK TEMEL FELSEFEMİZ OLACAK”

Muharrem Erkek konuşmasının devamında “Son seçimde başarılı olamadık. Ben milletvekili adayı da olmadım. Bu süreçte hem partimizin hem partimizin tabanımızın hem de Çanakkaleli değerli hemşerilerimin teveccühü ile aday oldum. Şimdi Çanakkale için çok çalışma zamanı. Çok çalışacağız, sosyal belediyeciliği temel alıp daha da geliştireceğiz. Derinleşen ekonomik kriz yoksul ailelerimizi vuruyor, çocuklarımız yeterli beslenmiyor. Mutlaka onlara dokunacağız, öğrencilerimize desteklerimizi arttıracağız. Dezavantajlı gruplarla çok yakından ilgileneceğiz. Sosyal belediyecilik önümüzdeki dönemde temel felsefemiz olacak. Tüm çalışmalarımızı sosyal belediyecilik üzerinde yükselteceğiz” dedi.

 

“ÇANAKKALE’Yİ AKILLI KENT HALİNE GETİRECEĞİZ”

Çanakkale için ciddi projeleri olduğunu ifade eden Muharrem Erkek; “Çanakkale’yi akıllı kent yapacağız bunun detaylarını önümüzdeki süreçte paylaşacağız. Akıllı kent olarak; tüm belediyecilik hizmetlerimiz teknoloji ile bütünleşecek. Tüm sorunları hızla tespit edip gidereceğiz. Yeni ve katılımcı bir stratejik plan hazırlayacağız. Katılımcı demokrasiye çok önem veriyoruz, biz bunu belediye meclis üyeliğim döneminde yapmıştık. Mahalle konseyleri ile bütçemizi hazırlamıştık. Kent Konseyi’nin Çanakkale’de kuruluş aşamasında görev yapmıştım. Kentte sivil inisiyatif ve yerel demokrasinin gelişmesinde görev aldım. Milletvekilliği dönemimde de ülkemizde demokrasinin gelişmesine katkı sundum” dedi.

 

“ÇANAKKALE’DE YAŞAYANLARIN KEYİFLİ BİR YAŞAM SÜRMELERİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Çanakkale halkının teveccühüne layık olmak için çalışacağının sözünü veren Muharrem Erkek; “Hem mesleki birikimimle hem de siyasi tecrübem ve deneyimimle Çanakkale halkına çok ciddi bir şekilde hizmet edeceğiz. Ankara’da bürokrasi ile ilişkilerin nasıl kurulacağını, neler yapılması gerektiğini çok iyi biliyorum. Çünkü yıllarca aynı sıralarda mücadele ettik o insanlarla. Her şey Çanakkale için ve önceliğimiz Çanakkale olacak.  Amacım Çanakkale’de yaşayan vatandaşların keyifli bir yaşam sürmesini sağlamaktır. Bu memlekette doğduk, bu memlekette yaşıyoruz ve burada öleceğiz. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde partimiz adına çok ciddi bir seçim zaferi kazanacağımıza inanıyorum. Sokakta bunu da görüyorum. Çanakkale bu konuda kararını vermiş, bizlerde Çanakkaleli hemşerilerimize layık olacağız, çok çalışacağız” dedi.

 

“DEĞİŞİMİN YÜZYILI BAŞLADI”

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü yıldönümünde büyük bir değişimin yaşandığına dikkat çeken Muharrem Erkek; “Değişimin yüzyılı başladı, asıl değişimi inanıyorum ki; Türkiye’de de gerçekleştireceğiz. Yerel seçimlerde başarılı olmamız çok önemli. Çünkü ondan sonra gerçekleşecek genel seçimlerde gerçek değişimin yaşanacağına inanıyorum.  Biz partimizde yüz yılın değişimini gerçekleştirdik, değişimin yüzyılının da başladığını görüyorum. Asıl mücadelemiz bu adaletsiz düzenledir. Ekonomik krizi büyüten, sosyal adaletsizli büyüten bu adaletsiz düzenle, çağdaşlıktan ülkemizi uzaklaştıran bu zihniyet ve bu iktidarla bizim asıl mücadelemiz. Bunun içinde tam bir dayanışma içerisinde, birlik ve beraberlik içerisinde Çanakkale’ye çok güzel hizmetlerde bulunacağız. Her şey çok daha güzel olacak” dedi.

“UZMAN BİR EKİPLE OTOPARK SORUNU İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTIK”

Soruları da yanıtlayan Muharrem Erkek, otopark sorunu ile ilgili olarak; “Otopark sorununu çözmek için çok özel ve ciddi bir çalışmamız var. Uzman bir ekiple çalışmalarımızı yürütüyoruz. Diğer partilerimizin adayları da açıklansın, orada projelerimizi tartışacağız. 10 yıl meclis üyeliği yaptım; Çanakkale’nin sorunlarını ve kapasitemizi çok iyi biliyorum. Değişim devam edecek” dedi.

 

“DEPREM MASTER PLANINI HAZIRLAYACAĞIZ”

Büyükşehir belediyeleri ile işbirliği yapacak mısınız sorusu üzerine Muharrem Erkek; “Büyükşehir belediyeleri ile birlikte ortak projelerimiz var. Mesela Deprem Master Planını hazırlayacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve Çanakkale Belediyesi ortak bir çalışma içerisindeyiz. Önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız” diyerek yanıt verdi.

 

“CHP’DE ADAYI ÇANAKKALE HALKI BELİRLEDİ”

Aday belirleme sürecinde atama kararı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muharrem Erkek; “CHP’de adayı Çanakkale halkı belirledi. 2 genel 1 yerel seçimde aday tespit seçim komisyonlarında görev yaptım. Hem parti içi hem yerelde hem de ülkemizde demokrasiyi savunduk. Yeni seçilen Genel Başkanımız ve yönetim çok önemli kriterler koydular. Parti üyeliği, partide belli görevler üstlenmek ve belli yerlere aday olmak önce partimize ve tüzüğümüze saygı duymayı gerektirir. Genel Başkanımız ne demişti; ‘Her yerde çok ciddi kamuoyu araştırmaları yaptıracağız. Bir adayımız açık ara önde çıkıyorsa o bizim adayımız olacak. İki aday birbirine yakın ise sandık koyacağız’ demişti. Genel merkezimiz çok ciddi çalışıyor, adayları halk ve kamuoyu belirliyor. Halkın iradesi her şeyin üzerindedir. Şimdi partimizin adayı bellidir; tüm partililerimize düşen görev adayın etrafında birleşip çalışmaktır. Bizim için her üyemiz, her hemşerimiz bizler için değerlidir. Tam bir birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız” dedi.

 

“BEN İRFAN BEYİN CHP ADAYININ YANINDA YÜRÜMESİNİ BEKLERİM”

CHP’nin ön seçim isteyen aday adaylarından İrfan Mutluay, Çanakkale Belediye Başkan adayı olarak Muharrem Erkek’in adının açıklanması sonrasında Ankara’ya CHP Genel Merkezine yürüyeceğini açıklamıştı. İrfan Mutluay’ın CHP genel merkezine yürümek istemesi sorulunca Muharrem Erkek; “Yürümek çok güzeldir ama ben İrfan beyin, Cumhuriyet Halk Partisi adayının yanında yürümesini isterim ve beklerim” diyerek yanıt verdi.“Önceliğimiz Çanakkale Olacak, Her Şey Çanakkale İçin”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin