Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
service

Toplantıya; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dinçay Köksal, Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Mustafa İlker Gülcemal, öğrenci kulübü akademik danışmanları ve öğrenciler katıldı.

Öğrenci Kulüpleri Koordinasyon ve Denetleme Kurulu Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya açılış konuşmasında, öğrenci topluluklarının kulüpleşme sürecinin tamamlandığını bildirerek,  merkezde 63, Biga ve ilçelerde 15 kulüp olmak üzere 78 öğrenci kulübünün aktif hale geldiğini bildirdi ve kulüplerin çalışma prensipleri ile yönergelerindeki önemli hususlar hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Öğrenci Dekan Yardımcısı Öğr. Gör. Gürkan Çil, Öğrenci Dekanlığının çalışmaları hakkında bilgi vererek kuruluş amacının öğrencilerin, bilimsel, sosyal tüm faaliyetleri ile ilgilenmek olduğunu dile getirdi.

 

Spor Birliği Koordinatörlüğü Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Deniz Ünver ise yaptığı konuşmada “Kurumsallık açısından Rektörlüğün çatısı altında kulüpleşmenin, hepimizin bir araya gelmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi ve Spor Birliği Koordinatörlüğünün çalışmaları, hedefleri hakkında bilgi verdi.  

 

Sürdürülebilirlik Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Nilgün Ayman Öz, sürdürülebilirlik hakkında bilgi vererek Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde bu konuda yapılacak çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.