Kimya Mühendisliği Uygulamaları Laboratuvarı açıldı

Anasayfa
service

Kimya Mühendisliği Uygulamaları Laboratuvarı açılış töreni gerçekleştirildi.

Reklam

Kimya Mühendisliği Uygulamaları Laboratuvarı açılış töreni Mühendislik Fakültesi ek binasında gerçekleşti. Açılış törenine; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dinçay Köksal, Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Bekler ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tijen Ennil Bektaş Kimya Mühendisliği Uygulamaları Laboratuvarının kurulmasında katkı sunan herkese teşekkür ederek, Laboratuvarın öğrenciler için hayırlı olmasını diledi.

Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünün eğitim planında yer alan 4. sınıf dersi “Kimya Mühendisliği Uygulamaları” için kullanılacak laboratuvarın açılışında konuşan Rektör Erenoğlu, mühendislik alanlarında uygulamaya yönelik deneylerin öğrenciler için çok önemli olduğunun altını çizerek; “Bu deneyler, modern teknoloji ile donatılmış cihazlar kullanılarak öğrenciler tarafından bu laboratuvarda yapılacak. Bu dersi alıp başaran öğrenciler, Kimya Mühendisliği alanlarında çalışabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış, mühendislik uygulamaları için farklı teknik ve modern araçları kullanma bilgisini geliştiren, analitik düşünme yeteneğine sahip, problemlere çözüm getirme becerileri kazanmış olacaklardır” dedi ve laboratuvarın kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Tören, laboratuvar açılışı ile son buldu. Kimya Mühendisliği Uygulamaları Laboratuvarı açıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin