Kelebek Mobilya’dan Cumhuriyetin 100.Yılına Özel Video

Kelebek Mobilya’dan Cumhuriyetin 100.Yılına Özel Video
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir Cumhuriyet markası olan Kelebek Mobilya’nın tarihinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasıyla başlayan gurur dolu bir hikâye bulunuyor. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ülkemizi yeniden inşa ederken havacılığa verdiği önemle “İstikbal Göklerdedir” diyerek kendi uçaklarımızın üretilmesi için başlattığı seferberlikte, uçakların kanatları için gereken kontrplakların yabancı ülkelerden alınması yerine ülkemizin kaynaklarıyla üretilmesi için teşvik kararnamesi imzalar. Kararnameyle tahsis edilen Haliç kenarındaki arsaya bir kontrplak fabrikası kurulur ve uçak kanatlarından alınan ilhamla “Kelebek – Yeni Kontrplak Fabrikası” adıyla hayata geçer.

 

En büyük mobilya gruplarından Doğanlar Mobilya Grubu’nun bir kuruluşu olarak nesilden nesile milyonlarca evde kelebek etkisi yaratan Türkiye’nin en köklü mobilya markası Kelebek Mobilya’nın hikâyesi böyle başlar.

 

Kelebek Mobilya, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bugünlerde Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk’e bağlılığını ifade etmek ve köklerindeki bu benzersiz hikâyeyi kalıcı hale getirmek amacıyla bir film hayata geçirdi.

 

“KELEBEK MOBİLYA ATAMIZIN İMZASIYLA KELEBEK OLMAKTAN ONUR DUYUYOR”

Filmin senaryosu; Atatürk’ün keşfettiği ve önünü açarak yurt dışına uçak mühendisliği eğitimlerine de yolladığı, 1. Dünya ve İstiklal Savaşları’ndaki efsane kahraman pilot Vecihi Hürkuş’un icatçı ve girişimci ruhuyla tasarladığı Türk havacılık tarihindeki ilk askeri ve sivil tayyaresini inşa edişinden ilham alıyor. Film; Vecihi Hürkuş’un Atatürk’ün imzasıyla Haliç kıyısında üretime başlayan “Kelebek Yeni Kontrplak” fabrikasına, yabancı kontrplak numunelerini örnek olarak verdiği ve fabrikanın da Anadolu’nun ağaçlarından ürettiği kontrplaklarla, kanatlarda kullanılabilecek kaliteyi sağlamada muvaffak olduğunu anlatıyor. Hürkuş’un bu kanatları kullanarak Kadıköy Fikirtepe’deki bir atölyede sadece 3 ayda yapımını gerçekleştirdiği sivil havacılık tarihimizin ilk uçağının tamamlanması sırasındaki duygularıyla kızlarına yazdığı mektuplardan, anılardan ilham alınıyor. Vecihi Hürkuş rolünü Kelebek Mobilya’nın marka yüzlerinden ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman’ın oynadığı film; “Atamızın imzasıyla Kelebek olduk, önce göklere yükseldik, bu güçle kurulduğumuz günden geleceğe durmadan çalışıyor hep ileriye gidiyoruz” mesajı ile bitiyor. Senaryo, Cumhuriyetimizin kuruluşu sonrası ekonomik olarak yol alırken Atatürk’ün ülkemizin yerli kaynaklarıyla sanayileşmemize verdiği önemin altını çiziyor.

 

“VECİHİ HÜRKUŞ’UN ANILARINDAN İLHAM ALDIK”

Kelebek Mobilya Marka Direktörü Serkan Kaplan, Kelebek Mobilya’nın Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığı reklam filmi hakkında şunları söylüyor: “Cumhuriyetimizin 100. Yılında, içimizde farklı bir heyecan hissediyor ve faaliyetlerimizi büyük bir coşkuyla hayata geçiriyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ten bize kalan güçlü mirası daha ileriye taşımak istiyoruz. Türkiye’nin her köşesinden bilinen, sevilen markalardan Kelebek Mobilya olarak özel ve milli günleri anlamlandırarak iletişim yapmaya çok önem veriyor ve özen gösteriyoruz.   Ama bizim için 29 Ekim’in yeri bambaşka. Cumhuriyetimizin 100. Yılında, bizi çok heyecanlandıran, markamıza ve Cumhuriyetimize yakışan bir reklam filmi yapmaya çalıştık. Marka hikâyemizi senaryolaştırarak, beğeniyle izlenmesini umduğumuz bir projeye imza attık. Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Vecihi Hürkuş’un anılarından ilham alarak, markamızın Mustafa Kemal Atatürk’e uzanan hikâyesini harmanladığımız reklam filmimiz hem görüntü hem de duygusal açıdan oldukça etkileyici oldu. Önümüzdeki günlerde Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği ile iş birliği içinde iletişim çalışmaları planlıyoruz. Kelebek Mobilya olarak, Cumhuriyetin 100. Yılını gururla kutluyoruz. Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde durmadan yürüyerek, Kelebek’i bir dünya markası haline getirmeyi hedefliyoruz.”[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kelebek Mobilya’dan Cumhuriyetin 100.Yılına Özel Video

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin