Kaleseramik Yatırımcılarına Rekor Kâr Ettirdi!

service

Kaleseramik, halka arz sürecini başarıyla tamamlayarak, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Ak Yatırım ve Yapı Kredi Yatırım liderliğindeki şirketler birliği aracılığıyla gerçekleştirilen talep toplama sürecinde Kaleseramik, 25 TL halk arz fiyatı üzerinden satışa çıkarılan 109.390.465 TL nominal değerli payları için 2 milyonun üzerinde yatırımcıdan talep aldı.

 

Kaleseramik’in halka arz programının son aşaması olan Gong töreni ise, güzel bir tesadüf ile Kale Grubu’nun 66. Kuruluş Yıldönümü ve Seramik Bayramı’nın kutlandığı 27 Temmuz günü, Borsa İstanbul’da düzenlendi. Törende; kurumsal film gösterimin ardından geri sayım başladı ve kürsüde vurulan gong ile birlikte Kaleseramik, #KLSER kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

 

İKİ HAFTADA YÜZDE 184 ORANINDA DEĞERLENDİ!

27 Temmuz’da Borsa İstanbul’da KLSER kodu ile işlem görmeye başlayan şirketin hisseleri her geçen gün yatırımcılarının yüzlerini güldürdü. 27 Temmuz ile 10 Ağustos tarihleri arasında geçen 15 günlük süre içerisinde Kaleseramik hisseleri gördüğü talepler sonrasında yüzde 184 oranında değer kazandı.! Borsanın açık olduğu 11 günlük süre içerisinde yatırımcılarının yüzlerini güldüren hisseler 27 Temmuz’da 25 TL’den satılırken; 10 Ağustos tarihi itibariyle bir hisse değeri 71,15 TL’ye kadar yükseldi.

 

KALESERAMİK HİSSELERİNE TEDBİR GETİRİLDİ!

Halka arzdan sonra geçen 15 günlük süre içerisinde 11 gün açık olan Borsa İstanbul aşırı değerlenen Kaleseramik hisselerini ve hisseleri satın alan yatırımcıları korumak amacıyla tedbir kararı aldı.  Tavan fiyatı olan 71,15 TL’ye ulaşarak dikkatleri üzerine çeken Kaleseramik hisseleri için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Kaleseramik hisselerine 8 Eylül’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

 

Açığa satış yasağı nedir?

Açığa satış işlemi, sahip olunmayan sermaye piyasası araçlarının satılmasını ya da satışına ilişkin emrin verilmesini ifade eder. Satışa ilişkin takas yükümlülüğünün ödünç alınan sermaye piyasası araçları ile yerine getirilmesi de açığa satış sayılır.

 

Açığa satış yasağı uygulanırken, belirli bir varlık için açık pozisyonlar sınırlandırılabilir veya yatırımcıların belirli bir varlığı satma hakkı kısıtlanabilir. Bu sınırlamalar, belirli bir zaman dilimi içinde geçerli olabilir ve piyasalardaki volatilite azaldıktan sonra kaldırılabilir.

Kaleseramik Yatırımcılarına Rekor Kâr Ettirdi!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin