Kadın Girişimciler Projeyi Başlattı

Kadın Girişimciler Projeyi Başlattı
service

TOBB Biga Kadın Girişimciler Kurulu, Beyhan Var’ın liderliğinde Biga’da kadın girişimciliğini ve genç öğrencilerin iş dünyasına adım atmasını destekleyecek ‘100 Öğrenciye 100 Kadın Mentor Projesi’ kapsamında Biga Meslek Yüksek Okulu toplantı salonunda öğrencilerle bir araya geldiler. TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi tarafından başlatılan projenin Biga’daki ilk toplantısında 15 kadın girişimci ile 15 öğrencinin eşleşmeleri tamamlandı.

 

Proje toplantısının moderatörlüğünü Biga Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu Danışmanı Öğretim Görevlisi Muradiye Özel Ödül yaptı. TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Beyhan Var’ın proje hakkında bilgi vermesinin ardından kadın girişimciler ve Ağaköy kampüste yer alan ve projeye katılan Meslek Yüksekokulu ve İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi öğrencileri kendilerini tanıttı. Ardından yapılan eşleştirme ile projede mentörlük yapacak kadın girişimciler ve ilgili öğrenciler karşılıklı belirlenmiş oldu. Oldukça samimi ve verimli geçen toplantı sonunda eşleşen öğrencilerin heyecanı projenin geleceği açısından büyük umut verdi.

“PROJE İLE GİRİŞİMCİ RUH VE KADINLARIN İŞ DÜNYASINDA ROLÜ GÜÇLENDİRİLECEK”

Mentorluk projesinin odak noktası, Biga’daki girişimci ruhun ve kadınların iş dünyasındaki rollerinin güçlendirilmesi. Toplantıda, projenin bölgedeki kadın girişimciler ve öğrenciler üzerinde olumlu etkiler yaratması amaçlanıyor. Bu projeyle, Biga’da yetenekli genç öğrencilere, iş dünyasının deneyimli kadın liderleri tarafından mentorluk yapılacak. Mentorlar, öğrencilere kariyer gelişimleri ve profesyonel yaşamları için gerekli bilgi, beceri ve rehberlik sağlayacak.

 

‘100 Öğrenciye 100 Kadın Mentor Projesi’, öğrencilerin iş dünyasına daha hazır ve bilinçli bir şekilde adım atmalarını destekleyecek. Bu projenin, öğrencilere yeni bakış açıları kazandırması ve onları farklı kariyer fırsatlarına yönlendirmesi bekleniyor. Ayrıca, mentorluk süreci boyunca gençlerin kişisel ve profesyonel gelişimleri üzerinde de olumlu etkiler yaratılması hedefleniyor. TOBB Biga Kadın Girişimciler Kurulu’nun bu girişimi, bölgedeki kadınların ve gençlerin ekonomik ve sosyal hayatta daha etkin roller üstlenmelerine katkıda bulunacak.Kadın Girişimciler Projeyi Başlattı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin