İş dünyası ve eğitim camiası protokol imzaladı

Anasayfa
service

“Bizi kurtaracak olan eğitimdir”

İmza töreni öncesinde konuşan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan; “Bugün burada rektörümüzü, üniversite yönetimini ve Teknopark yönetimi ile il milli eğitim müdürümüz ve ilçe milli eğitim müdürümüz nezdinde eğitim öğretim camiamızı ağırlıyoruz. Teknopark yönetiminden çok değerli bilgiler aldık. Kendileri Bozlar Köyü’nde yat üretim ihtisas bölgesi proje alanını ve Sera OSB alanını ziyaret ettiler. Genç ve kadın girişimcilerimizle bir araya geldiler. Meclis toplantımıza katılarak bizleri aydınlattılar. Biga iş dünyamızın yurtdışına açılabilmesi, yurtdışında yeni pazarlar bulabilmesi, fuar destekleri başta olmak üzere çeşitli imkanlardan yararlanabilmemiz için bugünkü protokolü önemsiyorum. Hem üniversitemiz için, hem de milli eğitim camiamız için bizim üzerimize düşen ne olursa, bizler de Biga olarak yapmaya hazırız. Birazdan da tüm bu iş birliğinin devamı için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Rektörlüğümüz ve odamız arasında bir protokol imzalayacağız. Bizi kurtaracak olanın eğitim olacağına inanıyorum ben. Çocuklarımızın kendini güvende hissedebileceği, kadın istihdamının arttığı, kadınlarımızın iş dünyasındaki temsillerinin oldukça arttığı bir süreç için daha çok çalışacağız. Bu nedenle de bugünü ve birazdan atacağımız imzayı çok önemsiyorum. Beni dinlediğiniz için, bizimle birlikte ikinci yüzyılın parlayan yıldızı olabilmek adına vizyonumuza sunduğunuz katkı için, bizi yalnız bırakmadığınız için, Biga’ya, Biga’nın geleceğine olan katkılarınız için hepinize teşekkür ediyorum, sizleri saygıyla selamlıyorum” dedi.

“Nitelikli öğrenciler yetiştirmek için çalışıyoruz”

Akademik başarının yanında nitelikli öğrenciler yetiştirmek hedefiyle çalıştıklarını dile getiren Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen; “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak akademik başarının yanında yarınlara iyi hazırlanmış, donanımlı, nitelikli öğrenciler yetiştirmek en büyük hedefimiz. Onun için protokolü ve iş birliğini çok önemsiyoruz. Biga TSO’nun 2’nci meslek komitesi ile meslek lisesi müdürlerimiz arasında yaklaşık 6 ay süren bir çalışma sonunda odamızla bir protokol imzalamıştık. Buradaki amaç özellikle sanayi kuruluşlarımızın bizlerden beklentileri doğrultusunda var olan bölümlerin güncellenmesini sağlamaktı. Kasım ayında toplanan komisyonumuz, bölümleri güncelledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde onayı bekliyor. Bu protokolün hazırlık aşamasında özellikle Biga TSO’nun 2’nci meslek komitesi başkan ve üyelerine, meslek lisesi müdürü arkadaşlarıma, Biga TSO Başkanımız Şadan Doğan’a şükranlarımı sunuyorum. Hayalleri büyük adımları büyük olur. Bizim Biga için hayallerimiz çok büyük. Bugün burada imzalayacağımız protokolle de özellikle eğitimin altyapısının iyileştirilmesi, öğretim programlarının zenginleştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden zenginleştirilmesi, eğitim öğretim desteğinin sağlanması, uzmanlık ve personel desteği alınması gibi konularda iş birliğimiz olacak” ifadelerini kullandı.

“Meyveleri toplamaya başladık”

İmza protokolü paydaşlarından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu ise konuşmasında; “İlk ilçe çalıştaylarımızın birini Biga MYO’da Başkanımız Şadan Doğan’ın da katılımıyla gerçekleştirdik. Kısa zamanda çok çalışma yaptık. Meyvelerini toplamaya başladık. Üniversitemizi kente yedirmek şeklinde bir mottomuz vardı. Üniversitemizin toplumsal katkı faaliyetlerini kentin beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirilmesini hedefledik. İç kaynakların yanı sıra dış kaynakların da olduğu projelerle tüm bu ekosistemin desteklenmesini programladık. Akademisyenlerimizin kabiliyetlerini özel sektörün her alandaki çalışmalarını destekleyecek şekilde bir irademiz var. Hocalarımız da çok heyecanlılar. İşbirliklerimiz her alanda devam edecek. Başkanımıza ve müdürlerimize her alandaki destekleri için teşekkür ediyorum. Kamu – üniversite el ele koşuyoruz. Ben çok sayıda veteriner fakültesi ve hayvan hastanesi ziyaret ettim. Bir model hazırladılar Biga için. Biga’da Sivil Toplum Platformu’nda inşallah görüşeceğiz. YÖK Başkanımızın da büyük desteği var bu konuda. En kısa zamanda inşallah fakültemizi açıp, öğrenci almaya da başlayacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen arasında protokol metni imza töreni gerçekleştirildi.

İmzalanan protokol kapsamında; eğitimin alt yapısının iyileştirilmesi, öğretim programlarının zenginleştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi, eğitim öğretim desteği sağlanması ve pek çok konuda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası tarafından uzmanlık ve personel desteği sağlanacak. Ulusal ve uluslararası kaynaklardan finanse edilmek üzere ortak projeler hazırlanması, yürütülmesi ve birlikte proje sunulması, sanayi ve hizmet sektörünün ihtiyacı olan kalifiye elaman sağlanması adına öğretmen ve eğiticilerin daha donanımlı hale gelmesi hususlarında iş birliği yapılacak.İş dünyası ve eğitim camiası protokol imzaladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin