İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun Eski Kurmaylarıyla Buluştu!

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun Eski Kurmaylarıyla Buluştu!
service

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP), İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı “değişim” hareketinde yeni bir aşamaya gelindi. Kurultaya giden süreçte Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerden önceki “A Takımı” ile bir araya geldi. CHP’li sekiz kurmay ve İmamoğlu, beş saat süreyle değişim sürecini ve sürecin yönetimini masaya yatırdı.

 

Ekrem İmamoğlu, 07 Temmuz Cuma günü İstanbul’da CHP’nin sekiz ağır topuyla bir araya geldi. Beş saat süren toplantının gündeminde “değişim süreci ve sürecin yönetimi” vardı. Toplantıya katılan isimlerin 14 Mayıs’ta düzenlenen milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimleri ile 28 Mayıs’ta tekrarlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nun en yakınındaki isimler olması dikkat çekti.

 

CHP’NİN ESKİ KURMAYLARI İLE İMAMOĞLU 5 SAAT “DEĞİŞİM”İ KONUŞTU

Toplantıya katılan isimler şöyle: CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve grup başkanvekilleri Gökhan Günaydın, CHP PM üyeleri Selin Sayek Böke, Muharrem Erkek, Onursal Adıgüzel, Tekin Bingöl, CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan.

 

2012 yılından itibaren CHP’de genel başkan yardımcılığı görevini yürüten Bülent Tezcan, seçim yenilgisinin hemen ardından “Genel başkan ve ben dahil lider kadrosu değişmeli” diyerek istifa etmiş ve “seçim kaybedildikten sonra hiçbir şey olmamış gibi davranılamayacağını, genel başkandan başlayarak köklü bir parti reformuna gereksinim olduğunu” söyleyerek parti içindeki değişimin fitilini ateşleyen isimlerden biri olmuştu.

 

Toplantının dikkat çeken isimlerinden biri de Özgür Özel. CHP’de parti meclisi üyeliği, grup başkanvekilliği yapan Özel, halen CHP grup başkanı görevini yürütüyor. Özgür Özel de partisinde seçim yenilgisinin ardından başlayan ve başını Ekrem İmamoğlu’nun çektiği “değişim” tartışmalarına “Kaybeden takımda santrafor olmak yerine şampiyon takımda her mevkide oynamaya talibim. Sorumluluk almaktan kaçmayacağım” diyerek dolaylı yoldan dahil oldu. Aynı konuşmada “Partinin kimsenin önünü kapatmaması lazım”  diyen Özel’in, İBB’nin alınmasının dördüncü yılında düzenlenen “Demokrasi Şenliği” etkinliğine katılması da dikkat çekmişti.

 

Kılıçdaroğlu’nun katılmayıp mesaj göndermekle yetindiği etkinlikte, o mesajın okunmadığını ve İmamoğlu’yla yapılan toplantıya katılan Gökhan Günaydın ve Ali Mahir Başarır’ın da etkinlikteki yerini aldığını hatırlatmakta yarar var. Edinilen bilgiye göre CHP’li sekiz kurmay, bu süreçte Ekrem İmamoğlu ile birlikte hareket edecek. Bu aşamada gözler CHP’de “Kemal Kılıçdaroğlu ile gitmez” diyen ancak İmamoğlu’na da mesafeli duran milletvekillerine çevriliyor.İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun Eski Kurmaylarıyla Buluştu!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin