Geyikli’de Ziraat Fakültesi heyecanı

Anasayfa
service

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. R Cüneyt Erenoğlu ve Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Geyikli’ye kazandırılacak olan Ziraat Fakültesi için iş birliği yapma kararı aldı. Yapılan yer tespiti ile birlikte Üniversite ve Belediye arasında imzalanacak protokol, Ziraat Fakültesi’nin hayata geçirilmesi için ilk adımı oluşturdu.

Reklam

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Genel Sekreter Oğuz Ünal, Rektör Danışmanı Öğretim Görevlisi Mustafa İlker Gülcemal, Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Sinan Karabulgu ve Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Geyikli’ye Ziraat Fakültesi kazandırma amacıyla bir araya geldi. Yapılan yer tespiti çalışmaları, Geyikli Belediyesi ile ÇOMÜ arasında gerçekleştirilecek protokol öncesi önemli bir adım oldu.

Geyikli’ye kazandırılacak olan Ziraat Fakültesi’nin, tarım ve ziraat alanında bölgeye önemli katkılar sağlaması bekleniyor. Protokolün imzalanmasının ardından başlayacak olan çalışmalar, en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

ÇOMÜ ve Geyikli Belediyesi’nin iş birliği ile hayata geçirilecek olan Ziraat Fakültesi, bölgeye tarım ve ziraat alanında eğitim ve araştırma imkanları sunacak. Yapılan iş birliği, akademik dünyanın ve yerel yönetimin el ele vererek bölgesel kalkınmaya katkı sağlamasının güzel bir örneğini oluşturuyor. Projenin başarıyla tamamlanması, bölgeye yeni ufuklar açacak ve tarımsal potansiyeli artıracak bir merkezin doğmasına vesile olacak.

“Hayırlı olsun”

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu yaptığı açıklamada; “Geyikli’mize Ziraat Fakültesi Tarımsal Araştırma Uygulama Birimi hayırlı olsun. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Genel Sekreter Oğuz Ünal, Rektör Danışmanı Öğr.Gör. Mustafa İlker Gülcemal, Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Sinan Karabulgu ile birlikte fakültemiz için yer tespitinde bulunduk. Üniversitemiz ve Belediyemiz arasında yapılacak olan protokol ile tüm çalışmalar hızla tamamlanacaktır. Beldemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.Geyikli’de Ziraat Fakültesi heyecanı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin