Esnafın Talebi; Otopark

Önümüzdeki günlerde eski İl
service

Önümüzdeki günlerde eski İl Emniyet Müdürlüğü binasının yıkımına başlanacak. Yerine ne yapılacağı belirsizliğini korurken, esnaflara binanın yerine ne yapılması istediklerini sorduk. Çoğunluğun görüşü eski bina yerine otopark yapılması yönünde.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü bundan bir yıl önce yeni binasına taşınmıştı. Eski binanın ise yakın bir zamanda yıkımına başlanacak. Yerine ise ne yapılacağı belirsizliğini koruyor. Gündem Gazetesi olarak bina yakınlarındaki esnaflara yıkılacak olan bine yerine ne yapılmasını istedikleri hakkında görüşlerini sorduk. Esnafların birçoğu kentin kanayan yaralarından bir olan otopark sorununa biraz olsun çözüm olması için eski bina yerine otopark yapılması gerektiğini söyledi.

5 Katlı Otopark Olsun”

Esnaflardan Uğur Öztürk düşüncelerini dile getirirken, “Bence buraya en uygun katlı otopark olur. Bilindiği gibi merkezde otopark başlı başına bir sorun. Bu kentin en büyük sorunu katlı otopark sorunu. Yerin altına bir kat park yeri olacağına üstüne 5 katlı otopark oldun. O zaman biraz o9lsun sorun çözülmüş olur” dedi.

Yerine Devlet Dairesi Yapılsın”

Eski Emniyet Müdürlüğü yerine bazı kamu kurumlarının gelmesi yönünde görüşlerini dile getiren esnaflardan Hüseyin Çevik, “Yıkılacak olan bu binanın yerine bir devlet dairesinin gelmesini istiyorum. Çünkü şehir merkezindeki bütün devlet daireleri başka yerlere taşınınca buradaki insan sirkülasyonu tamamen bitti. Şehrin merkezini öldürdüler. Bazı dairelerinin gitmesi bazı lokantaların kapanmasına neden oldu. Buradaki halk yoğunluğu şehir dışına kayınca biz esnaflar bundan olumsuz etkilendik” ifadelerini kullandı.

Yaşlılar Yurdu Yapılabilir”

Vatandaşlardan Salih Balatur yıkılacak olan bina yerine düşüncelerini dile getirirken, “Bence buraya güzel bir yaşlılar yurdu olabilir. En azından merkez ile iç içe yaşlı vatandaşlar çarşıya çıkabilir ve vakit geçirme imkanı bulur” dedi.

Otopark Sorunundan Muzdaripiz”

Eski İl Emniyet Müdürlüğü’nün karşısında esnaflık yapan Yeşim İnci, birçok vatandaşın iş yerlerinin önünü otopark gibi kullandığını ve buna bir çözüm bulunamadığını belirterek, “Ben esnaf olarak buradaki park etmiş araçlardan çok muzdaripiz. Park eden araçlar tamamen dükkanlarımızın önünü kapatıyor. Bunun önüne geçilmesi için buraya otopark yapılmasını istiyoruz. Çünkü buraya park eden araçlarla ne belediye ne başka bir birim ilgileniyor. Biz esnaflar için otopark olması iyi olur” diye konuştu.

Bu Bölgede Katlı Otoparka İhtiyaç Var”

Esnaflardan Mehmet Usta ise, bölgede bir otoparka ihtiyaç olduğunu belirterek, “Bu bölgede katlı otoparka ihtiyaç var. Burası Cumhuriyet Meydanı’na da çok yakın. Ben bina yapılmamasından yanayım. Ya da halkın toplu olarak yararlanabileceği bir açık otopark yapılabilir. Aslında tek katlı alışveriş merkezi de yapılabilir” ifadelerini kullandı.

Erol Uçar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin