“Esma Mutlu İçin Umut Ol” Kampanyasına Rektör Erenoğlu’ndan destek

Anasayfa
service

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, kemik iliği yetersizliği nedeniyle nakil bekleyen ÇOMÜ mezun öğrenci Esma Mutlu için bugün Çanakkale Medical Park Hastanesi önünde bulunan Kızılay Aracına kök hücre bağışında bulundu. 

Reklam

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Esma Mutlu için başlatılan kampanyaya üniversitemiz personelini ile öğrencilerimizin yanı sıra gönüllü herkesi destek için davet etti ve bir açıklama yaparak bu konuda herkesin duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi ve ekledi: “Bugün burada yapılan bağışlarla umudumuz, Esma Mutlu için uygun kök hücreyi bulmak. Yılda ortalama 3 bin hasta kemik iliği nakli bekliyor. Bu bağlamda bu hastalıkla mücadele eden ve kök hücre nakli bekleyen hastalar için bugün burada yapılacak bağışlar bir veri tabanı oluşturacak ve birçok hastaya da can olabilecek. Bu tür kampanyalar üniversite- kent iş birlikleri için önemli.  Üniversitelerin bu tür çalışmalarda öncülük etmesi ve kıymetli sonuçlar elde etmesi açısından da çok değerli. Üniversitemizin Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğüne ve Kurumsal İletişim Koordinatörlüğüne de kampanyaya destek sundukları için teşekkür ediyorum. Esma Mutlu’ya ve tüm hastalara acil şifalar diliyorum.” 

Kampanya ya destek vermek için Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Genel Sekreter V. Oğuz Ünal, Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Karabulguda da hazır bulundu.

“Esma Mutlu İçin Umut Ol” Kampanyasına Rektör Erenoğlu’ndan destek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin