Doğa Sporları Tutkunlarından Yeni Girişim..

Doğa Sporları Tutkunlarından Yeni Girişim..
service

Biga’nın tanınmış iş insanı ve Biga TSO Başkan Yardımcısı Sedat Çakır’ın başkanlığında kuruluşu tamamlanan Biga Motosiklet ve Doğa Aktiviteleri Derneği yönetimi, Biga’da görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrası yapılan bilgilendirmede dernek yönetimi dernek faaliyetleri hakkında basın mensuplarını bilgilendirdiler. Dernek yönetimi adına konuşan Başkan Sedat Çakır, derneğin yalnızca motosiklet derneği olmadığını, kampçılık, offroad, bisiklet gibi farklı branşları da kapsadıklarını ve Biga’nın doğal güzelliklerini tanıtacak faaliyetlerde bulunmak istediklerini dile getirdi.

ŞAMPİYONALARIN BİGA PARKURLARI OLUŞTURULMAK İSTENİYOR

Açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Sedat Çakır; “Daha önce planlarını yaptığımız, gönlümüzden geçen bir dernekti. 2023 yılının sonunda kurduk. Derneğin isminin başında motosiklet yazıyor ama bizim asıl amacımız sadece motosiklet değil, doğa aktivitelerini de barındırmak. Bunların içerisinde offroad, karavan, kampçılık, enduro, motosiklet, bisiklet, hepsi var. Amacımız Biga’mızı sadece deniz tarafında olmadığı, doğanın da zenginliği ile turizme açık olduğunu göstermek ve bununla ilgili projeler geliştirmek. 7 kişilik bir yönetim kurulumuz var. Hepsi değerli. Bundan 2 yıl önce Biga’da yaptığımız motosiklet festivali, yaklaşık 4500-5000 motosikletli katılımcının olduğu festivali yapan ekip bu arkadaşlar. Kampçılıkla ilgili, trekking ile ilgili yatırım alanlarının belirlenmesi başta olmak üzere çok sayıda konuda hep beraber çalışacağız. Sadece bizim derneğimiz değil, tüm derneklerle hep beraber çalışacağız, projeler üreteceğiz. Gerekli girişimleri, gerekli atılımları yapacağız. Yapılması gereken çok işimiz var. Günübirlik, iki günlük konaklama alanları gibi. Bu projelerle ilgili çalışmalara başladık. Türkiye’de yapılan şampiyonaların Biga parkurlarını oluşturmak istiyoruz. Çok güzel işler yapacağız. Bandırma- Bursa tarafından geçip giden kimsenin tahmin edemeyeceği kadar çok motosikletli var. Bunları Biga’ya çekmek, Biga’nın güzelliklerini göstermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşmacılar doğa sporlarıyla ilgilenen sporcuların doğal afetlerde de görev aldıklarını, doğa sporlarının Biga için önemli olduğunu, çocukların ekran bağımlılığından kurtulup sosyalleşmesi için çalışmalar yürütmek istediklerini vurguladılar. Toplantıdan sonra dernek yönetim kurulu üyeleri, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ve Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başta olmak üzere bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.Doğa Sporları Tutkunlarından Yeni Girişim..

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin