Devlet Hastanesi’nde Dünya Prematüre Günü etkinliği

Anasayfa
service

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde Dünya Prematüre Günü kutlandı.

Reklam

Prematüre bebeklerin yaşama tutunma mücadeleleri, aileleri ve kendilerinin yaşadığı zorluklara yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Halk Sağlığı Başkanı Uz. Dr. Aslı Okan, Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Yener Tutaş, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Melike Şahin, hastane yönetimi, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ekibi, sağlık çalışanları, hastanede doğan prematüre bebekleri ve aileleri katıldılar.

Etkinlikte sunum yapan Neonatoloji Uzmanı Dr. Müge Üstkaya Sungur; “Dünya Prematüre Günü’nde farkındalığı artırmak amacıyla bir aradayız. Bu küçücük bedenlerin hayata bağlandığı yer olan yenidoğan yoğun bakım ünitemizde büyük bir özveri ile çalışan tüm ekibimize çok teşekkür ediyorum. Bu zorlu süreçte ekip olarak ailelerimizin her zaman yanında ve destekçisiyiz. Prematüre bebeklerimizi sağlıkla ailesine kavuşturabilmek, ileride sağlıklı birer birey olarak görmek bizleri oldukça mutlu etmektedir. Bebeklerimiz başta olmak üzere, ailelerimiz ve büyük emeklerle onları yaşatmaya çalışan yenidoğan ekibimizin Dünya Prematüre Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Prematüre doğan bebeklerin yenidoğan ekibi ile birlikte çekilen fotoğrafların paylaşıldığı ve duygusal anların yaşandığı etkinlik fotoğraf çekimi ve pasta kesimi ile sona erdi.Devlet Hastanesi’nde Dünya Prematüre Günü etkinliği

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin