Dardanel Sermayesini 5 Milyar Liraya Yükseltti!

Dardanel Sermayesini 5 Milyar Liraya Yükseltti!
service

Dardanel Gıda (DARDL) sermaye tavanında dev bir artış gerçekleştirmek için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başvurusunu yapmıştı. Şirket tarafından yapılan başvurunun incelenmesinin ardından onaylanan kararla, mevcut sermaye tavanını yüzde 316 oranında artırarak 5 milyar TL’ye yükseldi.

 

Yönetim kurulunun kararıyla alınan bu karar, şirketin büyüme stratejilerine ivme kazandırmayı hedefleme amacıyla yapıldı. Şirketin önceki sermaye %1000 oranında gerçekleşerek bedelli sermaye artırımı yapılmıştı.

 

YATIRIMCILAR ARASINDA HEYECAN YARATTI

Dardanel Gıda’nın onaylanan sermaye tavanı artışının yeni bir bedelsiz ya da bedelli sermaye artırımına zemin hazırlama amaçlı olabileceği düşüncesi yatırımcılar arasında heyecan yarattı. Yeni sermaye tavanının geçerliliği 31 Aralık 2027 tarihine kadar devam edecek. SPK’nın onayıyla resmileşen bu adım, şirketin gelecekteki yatırım stratejilerine esneklik kazandırmada önemli bir adım olarak görüldü.

 

Şirketin sektördeki konumunu güçlendirmesinde öncülük edecek olan sermaye tavanı artışının KAP açıklaması yapıldı: “Şirketimizin kayıtlı sermaye tavanı işlemlerine ilişkin, esas sözleşme değişiklik tasarısı SPK tarafından onaylanmıştır. Kamuoyumuza saygı ile duyurulur”Dardanel Sermayesini 5 Milyar Liraya Yükseltti!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin