ÇOMÜ’de 6 Bölümün Akreditasyonu Tamamlandı

ÇOMÜ’de 6 Bölümün Akreditasyonu Tamamlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin 6 bölümü, STAR Sosyal Beşeri ve Temel Bilimler Akreditasyon ve Rating Derneği tarafından akredite edildi. Değerlendirme ziyareti sonrasında değerlendirme takımı üyeleri, Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu’na, ilgili fakültelerin dekanlarına ve bölüm başkanlarına çıkış bildirimlerini takdim etti.

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) 6 bölümü, STAR Sosyal Beşeri ve Temel Bilimler Akreditasyon ve Rating Derneği (STAR) tarafından akredite edildi. Değerlendirme ziyareti sonrasında değerlendirme takımı üyeleri, Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu’na, ilgili fakültelerin dekanlarına ve bölüm başkanlarına çıkış bildirimlerini takdim etti.

 

STAR DERNEĞİ DEĞERLENDİRME TAKIMI ÇOMÜ’YÜ ZİYARET ETTİ

ÇOMÜ Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler bölümleri ile Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin Finans ve Bankacılık ile Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümleri program akreditasyonu çalışmaları kapsamında STAR Sosyal Beşeri ve Temel Bilimler Akreditasyon ve Rating Derneği tarafından görevlendirilen bağımsız dış değerlendirme takımı ÇOMÜ’yü ziyaret etti. Değerlendirme takımının başkanlığını İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erginbay Uğurlu yaptı. Değerlendirme takımı, farklı üniversitelerden alan uzmanları ile bir öğrenci temsilcisinden oluşan 10 kişilik bir ekipti.

 

YERLEŞKELER ZİYARET EDİLDİ

Değerlendirme takımı, ziyaret programının ilk gününde Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde incelemelerde bulunarak ilgili fakülte dekanları, program akreditasyon sürecindeki bölümlerin bölüm başkanları, akademik personelleri ve öğrenci temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Ziyaretin ikinci gününde değerlendirme takımı, ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi’ni ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette değerlendirme takımı, program akreditasyonu değerlendirme süreci kapsamında ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Kalite Güvencesinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya ve Genel Sekreter Ş. Oğuz Ünal ile görüşmeler gerçekleştirdi. Değerlendirme takımı ayrıca, program akreditasyonu sürecindeki programların faaliyetleri ile doğrudan ilişkili olan ÇOMÜ idari birimlerini ziyaret ederek ilgili birim yöneticileri ve personellerinden bilgi aldı.

 

“AKREDİTASYON ÇALIŞMALARI ÇOMÜ KALİTE GÜVENCESİNE KATKI SUNACAK”

Ziyaretin son gününde Senato Salonu’nda değerlendirme ziyareti kapanış toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Kalite Güvencesinden Sorumlu Rektör Yardımcısı, STAR Derneği değerlendirici takımı üyeleri, program akreditasyonu sürecindeki ilgili fakültelerin dekanları ile program akreditasyonu değerlendirmesi gerçekleştirilen bölümlerin bölüm başkanları katıldı. Toplantıda Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu yaptığı konuşmada, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi bünyesindeki ilgili bölümlerin gerçekleştirdiği program akreditasyonu çalışmalarının ÇOMÜ kalite güvencesi çalışmalarına ve ÇOMÜ paydaşlarına önemli katkılar sunacağını vurguladı. Toplantıda değerlendirme takımı üyeleri tarafından Değerlendirme Ziyareti Çıkış Bildirimlerini Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu’na, ilgili fakültelerin dekanlarına ve program akreditasyonu değerlendirmesi gerçekleştirilen bölümlerin bölüm başkanlarına takdim edildi. Değerlendirme ziyareti fotoğraf çekimi ile son buldu.[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÇOMÜ’de 6 Bölümün Akreditasyonu Tamamlandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin