Çoluk Çocuk Buz Gibi Havada Kamyonet Kasasında..

Çoluk Çocuk Buz Gibi Havada Kamyonet Kasasında..
service

Kabatepe – Eceabat minibüslerinde yaşanan sıkıntılar aylardır devam ediyor. Yapılan şikâyet ve başvurulara rağmen kış aylarında ulaşım sağlanamıyor. Eski minibüsleri ile yaz aylarında gece gündüz, günde 20’den fazla sefer yapan minibüs sahipleri; kış ayları geldiğinde ise Kabatepe-Eceabat seferini aksatıyorlar. Özellikle gece 20.00’dan sonra Kabatepe’den Eceabat’a ulaşmak ciddi sorun haline geliyor. Vatandaşlar ise; yaşanan ulaşım sorununu ise Eceabat’tan taksi çağırarak çözmeye çalışıyorlar.

 

BUZ GİBİ HAVADA KAMYONET KASASINDA ECEABAT’TA ULAŞTILAR!

Kış aylarında özellikle hava karardıktan sonra ortaya çıkan ulaşım sorununu sıklıkla gündeme getiren Gökçeada Kent Konseyi Başkanı Bülent Aylı’nın da gündeme getirdiği sorunun mağduru oldu. Dün akşam Gökçeada’dan 22.00’da kalkan feribot ile Kabatepe limanına ulaşan Gökçeada Kent Konseyi Başkanı Bülent Aylı ve bir grup vatandaş Kabatepe Limanında mahsur kaldı. Feribottan aracı olanlar ayrılırken; yaya olarak Kabatepe’ye ulaşan vatandaşlar arasında yer alan Aylı limanda mahsur kaldılar

 

Buz gibi havada feribottan inen ve Eceabat-Çanakkale seferini yapacak olan 00.00 gemisine yetişmek isteyen, aralarında çocukların ve Gökçeada Kent Konseyi Başkanı Bülent Aylı’nın bulunduğu grup bir süre minibüs bekledi. Belirtilen saate minibüs olmaması sebebiyle grubun imdadına ise; bir balıkçı yetişti. Vatandaşları ve çocukları balıkçı kamyonetinin kasasına alan vatandaş grubu 00.00’da kalkacak feribota yetiştirdi.

 

“BELEDİYE VE VALİLİĞE SORUNU ANLATTIM AMA ÇÖZÜM BULMADILAR”

Vatandaşların özellikle kış aylarında yaşadığı sorunla birebir karşılaşan Gökçeada Kent Konseyi Başkanı Bülent Aylı, “Bu sorunu 7-8 ay önce bir kez daha gündeme getirdim. Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli ve Çanakkale Valiliğine dilekçe ile başvurdum. Vatandaşların mağdur olduğunu, minibüslerin eski şoförlerinin yaşlı olduğunu seferleri aksattıklarını belirttim. Daha sağlıklı ulaşım sağlanması için önerilerimi de ilettim. Ancak ne Belediye Başkanı ne de Valilik sorunu çözmek için bir çaba harcamadılar. Bu sorun sıklıkla karşılaşılıyor. Yaz aylarında vatandaştan bir dünya para kazananlar kış aylarında sefere çıkmıyorlar. Aynı sorun geçen hafta da yaşanmış, Eceabat’tan 3 taksi gelerek burada ki vatandaşları taşımışlar. Aylar önce dile getirdiğim sorunun bir mağduru da ben oldum. Kendimi değil; kamyon kasasında soğuk havada benimle birlikte yolculuk yapmak zorunda kalan küçük çocuklara üzüldüm. 2023 senesinde insanlarımız kamyonet kasalarında ulaşıma mecbur bırakılması üzücüdür” dedi.Çoluk Çocuk Buz Gibi Havada Kamyonet Kasasında..

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin