CHP’de Ön Seçim Kararı Alındı!

CHP’de Ön Seçim Kararı Alındı!
service

Yerel seçimlerde aday adaylığı için 15 binin üzerinde başvuru alan CHP’nin 226 seçim çevresindeki adayları belirlendi. CHP’den yapılan açıklamada Çanakkale’den de 7’si ilçe ve 5 belde belediye başkanlığı da açıklanan listede yer aldı. Biga’da yalnızca Karabiga Belde Belediye Başkan Adayı’nı açıklayan CHP’de, Biga Belediye Başkan Adaylığı için ise önseçim kararı alındı.

 

CHP’nin Biga Belediye Başkan Adaylığı için önceki dönem Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ile Belediye Meclis Üyesi Alper Şen yarışacaklar.

 

Gazeteci Ahmet Tunç’un sorularını yanıtlayan CHP Çanakkale Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Özgür Ceylan, Biga Belediye Başkan Adayı’nı örgüt denetiminde eğilim yoklaması şeklinde belirleyeceklerini açıkladı. Önümüzdeki hafta yönerge CHP Biga İlçe Başkanlığı’na ulaştırılacak. Güncel üye listeleri de ilçe başkanlığına gönderilecek. Seçimle ilgili takvim açıklanacak ve üye listeleri askıya çıkacak. Askı süresi sona erdikten sonra da örgüt denetiminde seçim gerçekleştirilecek.

 

“ADAYIMIZ KİMSE ÖRGÜTÜMÜZ ARKASINDA OLACAK”

Çanakkale Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Özgür Ceylan; “Genel merkezimizinden ve partimizin il örgütünden denetmenler seçimde görevlendirilecekler. Seçimlerin şeffaf ve adil bir şekilde yapılabilmesi sağlayacağız. Bigalı üyelerimizin kararının en doğru şekilde sandığa yansımasını sağlayacağız. Buradan çıkan sonuç itibariyle aday adaylarımızdan hangisi seçilirse, Biga Belediye Başkan Adayımız o olacak. Biga Belediyesi’ni kazanmak için adayımızın arkasında birlik ve beraberlik içinde birleşerek çalışacağız. Biga Belediyesi’ni kazanacağız. Adayımız kimse örgütümüz arkasında olacak” ifadelerini kullandı.

 

“KARABİGA’YA HAYIRLI OLSUN”

Gümüşçay Belediye Başkan Adaylarının da kısa sürede belli olacağını dile getiren Özgür Ceylan; “Gümüşçay Belediye Başkan Adayımızı da 1 hafta 10 gün içinde açıklayacağız. Karabiga Belediye Başkan Adayımız genç ve çalışkan kardeşimiz Semih Kırbaç oldu. Kendisinin Karabiga’da çok çalışarak, iyi bir ekiple yola çıkarak Karabigamızı sosyal demokrat belediyecilikle buluşturacağına inanıyoruz. Karabiga için hayırlı olsun” dedi.CHP’de Ön Seçim Kararı Alındı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin