“Çanakkale’miz Meydansız Kalmaya Devam Ediyor”

“Çanakkale’miz Meydansız Kalmaya Devam Ediyor”
service

Çanakkale kent merkezinde bulunan Cumhuriyet Meydanı, Cumhuriyetin 100’ncü yıldönümü kutladığımız yılda Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlemeye alındı. 10 Temmuz 2023 tarihinde sözleşmesi imzalanan Cumhuriyet Meydanı düzenlenmesi için ihaleyi kazanan firma 120 gün içerisinde bitirme taahhüdü vermişti. 15 Temmuz 2023 tarihinde başlanan düzenleme 120 günde bitirilemedi.

 

120 GÜNDE BİTİRİLEMEDİ!

13 Aralık 2023 tarihinde meydandaki düzenleme çalışmaları bitmezken; MHP İl Başkanlığından tepki açıklaması geldi. MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım yaptığı açıklamada; “Çanakkale Belediyesinin Plansızlıkları nedeniyle, zamansız olarak tadilata alınan Cumhuriyet Meydanımızın durumu malum. Birçok Bayramımızı, Önemli Günlerimizi ve Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlamalarını meydanımızda gerçekleştiremedik. Görünen o ki meydanımızdan mahrum kalmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“KUTLAMALARA YETİŞTİRİLMESİNİ HASSASİYETLE BEKLEDİK”

MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım açıklamalarının devamında; “Meydanın Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlamalarına yetiştirilmesini hassasiyetle bekledik. Belediyenin önceki inşaa süreçlerinden de tecrübe ile bu işi zamanında yapamayacaklarını bile bile bekledik. Belki 100. Yılımız İçin bir ihtimal dedik… Fakat maalesef yine olmadı” dedi.

“YETKİLİLERİN KONUYU SAHİPLENİCİ ŞEKİLDE HAREKET ETMELERİ ŞARTTIR”

Çanakkale Belediyesinin sorumlu davranmasını beklediğini ifade eden MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım; “Meydana asılan tabelalarda tarih belli 13.12.2023. İş bitim süresi geçmesine rağmen, açılan bir meydan maalesef ki yok. Bu hususun bu şekilde süreçlenmesi, bir nihayete erememesi, can sıkıcıdır. Tüm bu hususlar gözetilerek, yetkililerin konuyu sahiplenici şekilde hareket etmeleri şarttır. Çanakkale’mizin artık daha da gecikilmeden, en kısa zamanda Cumhuriyet Meydanına kavuşması beklentimizdir” ifadelerini kullandı.

 “Çanakkale’miz Meydansız Kalmaya Devam Ediyor”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin