Çanakkaleli keçi yetiştiricisinin dördüz oğlak sevinci

Bozcaada’ya o araçların geçişleri yasaklandı
service

Sinan Karadoğan, akşam saatlerinde keçilerine yem vermek üzere çiftliğine gitti.

Çiftliğindeki anaç keçileri, doğum vakitleri yaklaştığı için sık sık kontrol eden Karadoğan, bu kez bir keçisinin bir batında dört yavru dünyaya getirdiğini gördü.

Yetiştirdiği keçilerde bu zamana kadar en fazla üçüz oğlakların doğumuna tanık olan Karadoğan, bu kez dördüz oğlak edinmenin mutluluğunu yaşadı.

Karadoğan, AA muhabirine, Halileli köyünde 3 yıldır süt verimiyle ünlü Saanen cinsi keçi yetiştiriciliği yaptığını aktardı.

Akşam bakımı için çiftliğe geldiğinde oğlakları fark ettiğini anlatan Karadoğan, “Anne, yaşı büyük bir keçi olduğu için üçüncü doğumunu yapıyor, yavruların hepsine bakmış, emzirmiş. O nedenle şanslıyız. İkiz, üçüz oğlaklarımız oluyordu ilk defa dördüz oğlaklarımız oldu. Mutluyuz. Dört oğlağın yetiştirilmesi hem anne için hem de bizim için zor. İkizde, üçüzde sıkıntı olmuyor ama dördüzü bu sene göreceğiz. Bizim çok ilgilenmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Araçla takla attı, telefonla yakınlarını arayıp espri yaptıAraçla takla attı, telefonla yakınlarını arayıp espri yaptı
Arpaçay’da 3 köy yolu ulaşıma kapandıArpaçay’da 3 köy yolu ulaşıma kapandı
İkizden ikize transfüzyon sendromu tanısı konulan anne karnındaki ikiz bebeklere operasyonİkizden ikize transfüzyon sendromu tanısı konulan anne karnındaki ikiz bebeklere operasyonÇanakkaleli keçi yetiştiricisinin dördüz oğlak sevinci

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap