Çanakkale’de Taksi Ücretlerine Zam!

Çanakkale’de Taksi Ücretlerine Zam!
service

Çanakkale Belediye Başkanlığı tarafından alınan kararla birlikte, taksi ücretlerine zam yapıldı. Taksimetre açılış ücreti 30 liradan 50 liraya yükseltildi. Kısa mesafe (indi bindi) ücreti ise 60 liradan 100 liraya çıkarıldı. Özellikle kısa mesafeli yolculuklarda hissedilir bir artış getiren bu değişiklik, şehir içi ulaşımı etkileyecek gibi görünüyor. Kilometre başına ödenen ücret de eski 15 liradan 25 liraya çıkarılarak, taksilerin kilometre başına aldığı ücrette de artış yaşandı.

 

“GİDERLERE ZAM GELDİ..”

Taksi ücretlerine yapılan zamları değerlendiren Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, “Eski zam yaptığımızdan bu yana akaryakıta 18 TL zam geldi. Bunun yanında BAĞ-KUR’a, yanımızda çalıştırdığımız sigortalı şoförün maaşına, sanayiye, ürünlere ve asgari ücrete da zam geldi. Masraflar arttı. Bizden önce de geçen iller var, böyle bir karar aldık, ayın 7’sinde geçerli olmaya başlayacak” dedi.

 

“3 YIL ZAM YAPMADIĞIMIZ DÖNEMLER OLDU”

Zam oranlarına göre bir değerlendirme yapıldığını aktaran Demir, “Biz tek tek durakları dolaşarak, fikir alışverişinde bulunarak, taksici esnafımızla ve komşu illerdeki esnaf odalarımızla görüşerek bu zam kararını alıyoruz. Keşke hiçbir şeye zam gelmese. 3 yıl hiç zam yapmadığımız, hiçbir şeye zam gelmeyen dönemler oldu. Enflasyon da böyle artmamıştı” şeklinde konuştu.Çanakkale’de Taksi Ücretlerine Zam!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin