Çanakkale Devlet Hastanesi’nde başarılı operasyon

Anasayfa
service

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Cerrahi kliniği bünyesinde bir ilk daha gerçekleştirildi. Her geçen gün nitelikli tedavi yöntemlerine bir yenisi daha eklenen hastane özofagus (yemek borusu) kanseri olan hasta Türkiye’de sınırlı sayıda belirli büyük hastanelerde gerçekleştirilen oldukça zor ve önemli bir ameliyat ile sağlığına kavuştu.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi polikliniğine yutma güçlüğü şikayeti ile başvuran 46 yaşındaki kadın hasta yapılan endoskopik girişim sonucu özofagus kanseri (yemek borusu kanseri) tanısı alması sonrası ileri tetkik edildikten sonra ameliyat kararı alındı.

Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanı Op. Dr Barış Türker, Cerrahi Onkoloji Uzmanı Op Dr. Mustafa Kaya ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özgür Kurtkulağı tarafından yemek borusunun hastalıklı kısmı çıkarılıp, mide tüp haline getirilerek yeni oluşturulan yemek borusu ile normal besin sindirim yolu devamlılığı sağlandı.

Sağlığına kavuştu

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Cerrahi Kliniği Uzmanları; “Özofagus kanseri yani yemek borusu kanseri, özofagus adı verilen boğaz ile mide arasındaki tüp şeklindeki yapıda kanserli hücrelerin gelişmesi durumudur. Semptomları arasında yutma güçlüğü, göğüs ağrısı, kilo kaybı, ve sindirim sorunları yer alabilir. Erken teşhis önemlidir, çünkü erken evrede yakalanan kanserler daha başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Tanı ve tedavi süreci için doktorunuza başvurmanız önemlidir.” dediler.

Hastayı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başhekim Op. Dr. Hasan Keser; “Ülkemizde büyük merkezlerde gerçekleştirilen bu operasyon hastanemiz ve bölgemizde ilk olma özelliğini taşımaktadır. Bu tür büyük ameliyatlar operasyona hazırlık, operasyon süreci ve operasyon sonrası olmak üzere bir ekip ile yürütebilecek uzun bir süreç içermektedir. Özveriyle çalışan ekibimiz sayesinde hastamız sağlığına kavuşmuştur. Hastane olarak halkımıza her zaman güncel bilgi ve tekniklerle uygulanan yöntemlerle hizmet vermekteyiz” diye konuştu.Çanakkale Devlet Hastanesi’nde başarılı operasyon

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin