Çanakkale Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Çanakkale Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
service

Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Kentsel Hizmetler A.Ş. İşçilerine Yüzde 70 Zam

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başkanlığında düzenlenen imza töreninde, Belediye Başkan Yardımcıları Handan Özyayla Kenar ve Özleyiş Çetin, Çanakkale Kentsel Hizmetler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sürücü, DİSK Genel İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Serkan Keskin, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hülya Candan, Mali Hizmetler Müdürü Hakan Aydoğmuş ve sendika yöneticileri hazır bulundu.

Başkan Gökhan, konuşmasında; “Çanakkale Belediyesi ve sendikamız arasında yapılan anlaşma sonucunda kadrolu işçilerimize 31 Aralık 2023 tarihine kadar yüzde 70 zam yapılmıştır. Bu zam ile en düşük yevmiye 841,77 TL olmuş, en düşük maaş ise 30.000,54 TL olmuştur. Ayrıca sözleşme kapsamında 2024’ün ikinci yarısında TÜFE oranında ücret artışı da öngörülmektedir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Gökhan, konuşmasının devamında; “Çanakkale Belediyesi iştiraki olan Çanakkale Kentsel Hizmetler Tic. ve San. A.Ş. ile imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında da yüzde 70 zam gerçekleşmiştir. Şirket işçilerimizin en düşük yevmiyesi 813,33 TL olurken, en düşük maaşı ise 27.041,54 TL’ye çıkmıştır. İkinci 6 ay zammı da kadrolu işçilere olduğu gibi şirket işçilerine de uygulanacaktır. Ayrıca şirket işçilerimizin yıllık 40 yevmiye olan ikramiyeleri, 60 güne çıkarılmıştır.” dedi.

İmza töreninin ardından Başkan Gökhan ve Sendika Başkanı Keskin, sözleşmeyi karşılıklı olarak imzaladı.

Çanakkale Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin