Biotrend Enerji, Yatırımcıları Olumlu Etkiledi

Biotrend Enerji, Yatırımcıları Olumlu Etkiledi
service

Borsadaki enerji hisselerindeki yükselişin gölgesinde, sektörde faaliyet gösteren bir şirket olan Biotrend Enerji, yeni bir projeyi Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) duyurdu. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, Biotrend İleri Dönüşüm ve Honeywell UOP arasında kimyasal ileri dönüşüm projesi üzerine bir anlaşma imzalandı.

 

Biotrend İleri Dönüşüm ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sanayi Anonim Şirketi ile Honeywell International (HON) Inc.’in grup şirketlerinden olan UOP Limited (“Honeywell UOP Limited”) arasında imzalanan Lisans Sözleşmesi, Garanti Sözleşmesi ve Ana Ekipman Tedarik Sözleşmesi, şirketin yeni projesi hakkında detayları içeriyor.

 

BİOTREND ENERJİ HİSSELERİ TAVANI GÖRDÜ

Ayrıca, 25 Kasım 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile şirketin bağlı ortaklığı Biotrend İleri Dönüşüm ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sanayi A.Ş.’nin İzmir ilinde gerçekleştireceği Nafta ikamesi geri dönüşümden piroliz yağı üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı ve teşvik alacağı açıklandı.

 

Bu haberlerin ardından şirketin hisselerinde yüzde 9,9’luk bir yükseliş yaşandı ve hisse tavan fiyattan işlem görmeye başladı. BIOEN hisseleri, bu yükselişle birlikte 18,66 TL seviyesine ulaştı. Bu yükseliş, geçen haftalardaki düşüş trendinin ardından önemli bir toparlanma olarak öne çıkıyor.Biotrend Enerji, Yatırımcıları Olumlu Etkiledi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin