Biga’ya Veterinerlik Fakültesi ve Hayvan Hastanesi Geliyor!

Biga’ya Veterinerlik Fakültesi ve Hayvan Hastanesi Geliyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) bünyesinde Biga’da bir Veterinerlik Fakültesi ve Hayvan Hastanesinin kurulmasına yönelik çalışmaları hız kazandı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın yönlendirmeleri sonucunda ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şadan Doğan ile birlikte, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ndeki Veterinerlik Fakültesi ve Hayvan Hastanesi’ni yerinde ziyaret etti.

“HAYVANCILIĞIN GELİŞİMİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAKTIR”

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve ekibine misafirperverlikleri ve yakın ilgileri nedeniyle teşekkür eden ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Biga’nın sahip olduğu hayvancılık potansiyeli ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda ÇOMÜ’de bir veterinerlik fakültesi ve hayvan hastanesinin kurulmasının büyük önem taşıdığını vurguladı. Prof. Dr. Erenoğlu, “Biga, Türkiye’nin önemli hayvancılık merkezlerinden biri. Bölgede küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği oldukça yaygın. Bu kapsamda, ÇOMÜ’de kurulacak olan Veterinerlik Fakültesi ve Hayvan Hastanesi, bölgenin hayvancılık sektörünün gelişimine önemli katkılar sağlayacaktır. Fakültemiz, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal katkı yönleriyle başta Bigamız olmak üzere tüm bölgeye hizmet verecek. Bu konudaki çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” dedi.

“TÜM HEDEFLERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şadan Doğan da, ÇOMÜ’de kurulacak olan veterinerlik fakültesi ve hayvan hastanesinin bölgenin hayvancılık sektörünün gelişimine önemli katkılar sağlayacağına inandığını ifade etti. Doğan, “Bu konuda ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ile birlikte gerekli çalışmaları yaptık ve YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar’ın da desteğini aldık. İnşallah en kısa zamanda bu projeyi hayata geçireceğiz. Bizler Biga’mızın ikinci yüzyılına iz bırakacak ve yapılması imkansız gibi görünen çok sayıda projeyi hayata geçireceğiz. Veterinerlik Fakültesi için de ‘olmaz’ görüşü hakimdi. İnşallah olacak. Demiryolu, Karabiga Limanı, Yat Üretim İhtisas OSB, Sera OSB, Biga OSB’nin gelişmesi, 3’üncü Sanayi Sitesi, ürünlerimizin coğrafi işaret tescilinin alınması gibi çok sayıda hedefimizi de çalışarak, emek harcayarak, kulis çalışmaları yaparak hayata geçireceğiz. Birçok konuşmamda da dile getirdim. Bizim ilk yola çıktığımızda kurduğumuz hayallerimiz vardı. Artık hedeflerimiz var. Somut projelerimiz var. Biga’mız çok daha iyisini hak ediyor. Bizim için de Biga’mızı hak ettiği yere taşımak en büyük görev ve sorumluluk. Fakültenin ilçemize kazandırılması için çalışmalar en kısa sürede başlayacak. Bu konuda bizlere destek olan rektörümüze, YÖK başkanımıza, Biga’mızın kıymetli idarecilerine, siyasetçilerimize, belediye başkanlarımıza, oda ve borsa başkanlarımıza ve bu fikrin hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“EN ETKİN VE MODERN HASTANELERDEN BİRİ OLACAK”

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Biga Veterinerlik Fakültesi ve Hayvan Hastanesinin alanında en etkin ve modern hastanelerden biri olacağını belirterek; “Bu konudaki çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Fakültemizin ve hastanemizin bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Biga’ya Veterinerlik Fakültesi ve Hayvan Hastanesi Geliyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin