Biga Devlet Hastanesi’ne ultrason cihazı alındı

Anasayfa
service

Cihazların arttırılmasına ve gelişimine sürekli yatırım yapmaya devam eden Biga Devlet Hastanesi’ne taşınabilir ultrason cihazı alındı.

Modern dünyanın en önemli görüntüleme cihazlarından biri olarak öne çıkan ultrason, ses dalgalarını kullanarak vücut içerisindeki organların görünümünü değerlendirmeye yarayan hasta tanı ve tedavisinde kullanılan güvenli ve maliyeti düşük bir görüntüleme yöntemidir. Son on yılda ultrasonografi teknolojisi oldukça ilerlemiş ve yatak başı yapılabilmesi mümkün olmuştur. Yatak başı ultrasonografi gerçek zamanlı dinamik görüntülemeye imkan sağlayarak, belirti ve bulgulara göre hızlı karar alınmasını da kolaylaştırır. Yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneler ve acil servisler hızlı karar alanları olduğu için yatak başı ultrasonografiden en fazla faydalanan birimlerdir. Ultrasonografi klinisyenin elinde hem tanısal hem de girişimsel işlemler için yardımcı bir araçtır.

Biga Devlet Hastanesi’ne, hastane yoğun bakım ünitelerinde özellikle ventilatöre bağlı olan hastalar için ihtiyaç durumunda yatak başında hastayı transfer etmeden görüntüleme sağlamak, santral venöz girişimlerde kullanmak ve gerektiğinde ameliyathanede ameliyat sırasında hastayı değerlendirmek için kullanılmak üzere taşınabilir ultrason cihazı alındı.

Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Emrah Demirci; “Kalitenin varılması gereken bir hedeften ziyade, devamlı gelişme ve süreklilik göstermesi gereken bir süreç olduğu bilinciyle yola çıkarak, Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’müzün katkıları ile hizmet alanlarımızın ve cihazlarımızın gelişimine sürekli yatırım yapmaya devam ediyoruz. Hekimlerimiz, Portable USG cihazı ile yatak başı yapılan gerçek zamanlı görüntüleme ile hızlı karar vermeyi sağlarken, aynı zamanda hastalarımızda komplikasyon gelişme riskini de azalacaktır. Tüm ekibe özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, alınan cihazın Biga ve bölge halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Biga Devlet Hastanesi’ne ultrason cihazı alındı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin