AK Parti Omuz Omuza

AK Parti’nin Çanakkale’deki Belediye
service

AK Parti’nin Çanakkale’deki Belediye Başkan aday tanıtım toplantısı İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısına, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu, İlçe ve Belde Belediye Başkan adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından aday tanıtım toplantısında ilk konuşmayı AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas yaptı. Makas konuşmasında yerel seçimlerin önemine değinirken, “Yerel seçimler bir şehrin kaderidir. Yerel seçim bir şehrin gelmişi ve geçmişidir. Yerel seçim geçmişe sahip çıkmak ve geleceğe umut olmaktır. Yerel seçim sokağımızdaki çöp, yolumuzdaki kaldırımdır. Merkez için neyi umut edip hayal ediyorsak bütün ilçelerimizde de onu umut ediyoruz” dedi.

Rakipler Mindere Gelirse CHP’nin Hiç Şansı Yok”

Partisinin Belediye Başkan aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Çanakkale Milletvekili Ayhan gider ise şunları söyledi; “ Bu yerel seçimlerde proje anlatacağız. Bunun dışında bir derdimiz yok. Ben biliyorum ki seçim sürecinde bizim aday arkadaşlarımızın tamamı, rakiplerini mindere çekmeye uğraşacak. Çünkü Sayın Grup Başkanvekilimiz Çanakkale’de ‘Proje’ dedikçe, rakiplerimiz başlıyor değişik değişik laflar etmeye. Biz diyoruz ki Çanakkale’ye depreme hazırlıklı hale getireceğiz. Onlar diyorlar ki ‘Cumhuriyeti koruyacağız. Tamam da Cumhuriyet ile kimin derdi var? Biz Cumhuriyeti kuran iradenin devamıyız ve Türkiye Yüzyılı’nda, Cumhuriyetin ikinci yüzyılını başlatan partiyiz.”

İlk İşim Sosyal Konutlar Sorununu Çözmek”

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Jülide İskenderoğlu’da yaptığı konuşmada, başkan seçilmesi halinde ilk işinin sosyal konutlar sorununu çözmek olduğunu belirterek, “Deprem, ülkemizin bir gerçeği.. Sosyal konutlar da Çanakkale’nin acı gerçeği. Her seçim döneminde belediyenin hatırladığı, ancak seçimden sonra ne çözdüğü, ne çözdürdüğü bir sorun. 31 Mart’ın hemen sonrasında, mazbatamızı aldığımız gün, sosyal konutların önünde olacağız. Çanakkale Belediyesi olarak, kira ve taşınma desteği dahil her türlü desteklemeyle hızla buradaki yenileme projesine başlayacak, en kısa zamanda sahiplerine teslim edeceğiz. Hemen ardından, aynı sistemi, kentimiz genelinde uygulamaya başlayarak, Çanakkale’yi depreme dirençli bir kent haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Vatan Deyince Akla Çanakkale Gelir”

Aday tanıtım toplantısına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin yaptığı konuşmada Çanakkale’nin önemine değinirken, “Vatan kelimesinin en çok çağrıştıran şehirlerden birisi Çanakkale’dir. Vatan deyince akla Çanakkale gelir. Çanakkale deyince aklıma varlık gelmiyor, yokluktan kazanmak geliyor. Bütün büyük başarılar zor zamanlarda gelir. İnsan sıkıştığı zaman çözüm yolu bulur. Çanakkale hiç olmayacağını düşündüğünüz anda, sayının, silahın, gücün az olduğu bir zamanda en büyük zaferi kazanmıştır. Çanakkale konuşulurken bu konular düşünülmeli. Çanakkale maneviyatı çok yüksek bir şehirdir. Tabi günümüzde bu kentinde çözüm bekleyen sorunları var ve çözüm üretecekte AK Parti Belediyeciliğidir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından AK Parti Çanakkale Merkez, İlçe ve Beldelerin Belediye başkan adayları tek tek sahneye çağırılarak tanıtıldı.

AK Parti’nin Çanakkale İlçe Belediye Başkan Adayları şöyle;

Ayvacık-Ersan Sezer, Bayramiç-Saadettin Arslan, Biga-Bülent Erdoğan, Bozcaada-Mustafa Mutay, Çan-Ersin Çetin, Eceabat-Serkan Gündüz, Ezine-Güray Yüksel, Gelibolu-Kamil Soyuak, Gökçeada-Yıldıray Ölçek, Lapseki-Eyüp Yılmaz, Yenice-Veysel Acar.

Belde Belediye Başkan Adayları;

Küçükkuyu-Halil Zahit Mert, Gümüşçay-Adnan Pastırmacı, Karabiga-Ahmet Elbi, Terzialan-Tuncay Göymen, Geyikli-Mevlüt Oruçoğlu, Evreşe-Hakkı Uysal, Kavakköy-Mert Nizamoğlu, Çardak-Recep Sezgin, Umurbey-İlker Uzunçakır, Kepez-Cüneyt Aksu, Kalkım-İbrahim Taşkın.

Erol Uçar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin