AK Parti Anketlerinde Sürpriz İsim Soruluyor!

AK Parti Anketlerinde Sürpriz İsim Soruluyor!
service

Her seçim öncesinde aday adayı başvurusunda rekorlar kıran AK Parti Çanakkale, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde şok yaşadı. Önceki yıllarda AK Parti İl Binasında aday adayları izdiham yaratırken; aday olmak için kulis yaparken 31 Mart yerel seçimler öncesinde sadece iki isim Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adayı başvurusunda bulundu.

 

YAVAŞ VE YÜKSEL ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPTI!

Geçmiş yıllarda ise; yerel ve genel seçimler öncesinde birçok isim gündeme gelir, onlarca isim ise başvuru yapardı. Bir dönem Umurbey Belediye başkanlığı yapan Sami Yavaş ile Belediye Meclisi grup başkanvekili Esra Yüksel dışında AK Parti’den Çanakkale belediye başkanlığı için müracaat yapan olmadı.

 

TEMAYÜL YOKLAMASI TATMİN ETMEDİ!

İki aday adayı başvurusunun ardından başvuru süresi AK Parti’de sona erdi. AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafından 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere yönelik temayül yoklaması Anafartalar Spor Salonunda yapıldı. AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’ün komisyon başkanlığını yaptığı, temayül yoklamasına il ve ilçe teşkilatı üyeleri katıldı. Üyeler, belediye başkan aday tercihlerini çevrimiçi yoklama ile belirledi. Elektronik ortamda yapılan temayül yoklamaları sonuçları Genel Merkeze iletildi.

 

GENEL MERKEZ ANKET YAPTIRMAYA BAŞLADI

Edinilen bilgiye göre; temayül yoklamalarından çıkan sonuçta Genel Merkez tatmin olmadı. Genel merkez aldığı kararla Çanakkale’de anket yaptırmaya başladı. AK Parti Genel merkezinden arayan anketörler Çanakkaleli vatandaşların nabzını tutmaya başladılar.

 

İKİ ADAY ADAYI DIŞINDA ÜÇÜNCÜ İSİM SORULDU

AK Parti Genel merkezi tarafından görevlendirildiklerini ve AK Parti aday adayları Sami Yavaş ve Esra Yüksel’i sorduklarını belirten anketörler vatandaşlara üçüncü bir ismi daha sordular. Sami Yavaş ve Esra Yüksel isimlerinden sonra vatandaşlara sorulan üçüncü isim ise İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder oldu!

 

“NEJAT ÖNDER ADAYIMIZ OLURSA OY VERİR MİSİNİZ”

AK Parti genel merkezi tarafından görevlendirilen kişiler yaptıkları anketlerde vatandaşlara; 7 Nisan 2021 tarihinde CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen ve İl Genel Meclis Başkanı seçilene Nejat Önder’i sordular. Edinilen bilgiye göre anketörler vatandaşlara; “AK Partili İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder’i tanıyor musunuz” ve “Nejat Önder AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı olursa oy verir misiniz” şeklinde soru yönelttiler.AK Parti Anketlerinde Sürpriz İsim Soruluyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin