“78 Projenin 18’ini Yapmışlar.. İnsafınız Kurusun..”

“78 Projenin 18’ini Yapmışlar.. İnsafınız Kurusun..”
service

Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle AK Parti Milletvekili Ayhan Gider yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Düzenlenen programda Milletvekili Ayhan Gider’e İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder ve İl Başkanı Naim Makas eşlik ettiler. Çanakkale Belediye Başkan adayı Jülide İskenderoğlu ise; Ankara’daki programları nedeniyle katılamadı.

 

“ÇANAKKALE’NİN MAKÛS TALİHİNİN DEĞİŞECEĞİNE İNANIYORUZ”

İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder programda yaptığı kısa konuşmada; “Partimizin belediye başkan adayı açıklandı. Dolayısıyla bu dönemde Çanakkale’nin makûs talihini değiştirecek bir belediye başkanı ve Çanakkaleli seçmenin de AK Parti Belediyeciliği ile tanışacağı inancındayım. Teşkilat olarak bu inancı taşıyoruz” dedi.

 

“ÇANAKKALE’DE YENİ DÖNEMDE İNŞALLAH GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ”

İl Başkanı Naim Makas ise yaptığı konuşmada; “Geçtiğimiz günlerde Çanakkale belediye Başkan adayı olarak açıklanan geçmiş dönem milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu ile birlikte inşallah şehrimizin makûs talihini değiştirmek adına bir iddia ortaya koyduk. Çanakkale için büyük hayalet ve projelerimiz var. Çanakkale’mizin hak ettiği yere ve yöneticilik anlayışına bir an önce kavuşmalıdır. Bu istek ve arzuda yalnız olmadığımızı biliyoruz. Halkımızın da büyük bir çoğunluğunun bu istek ve arzuyu taşıdığını biliyoruz. Özellikle hükümetimizin, AK Parti hükümetinin kaynaklarından biraz daha fazla istifade etme arzusunda olduklarını biliyoruz. CHP’li bir belediye tarafından yıllarca Çanakkale yönetilmiş olsa da; biz hükümetimizin kaynakları, bakanlıklarımızın hizmetiyle Grup Başkanvekilimizle, milletvekillerimizle Çanakkale’de çok güzel işlere imza attık. Yeni dönemde de inşallah Çanakkale’de güzel işlere imza atacağız” dedi.

“ÇANAKKALE’Yİ HEP BİRLİKTE GÜZELLEŞTİRELİM”

Çanakkaleli seçmenlere çağrıda bulunan İl Başkanı Naim Makas; “Belediye Başkan adayımız Jülide Hanım şuanda Ankara’da bakanlıklar ve ilgili kurumlarla Çanakkale’mizi yeniden inşa etmek, Çanakkale’de Türkiye Yüzyılını inşa etmek için gerçekleştirmeyi arzuladığımız projeler adına toplantılar gerçekleştiriyor. Çanakkale için bir dakika bile kaybetme lüksümüz yok. Önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz bir basın toplantısı ile bunları kamuoyu ile paylaşacağız. Çanakkaleli hemşerilerimizi, Çanakkale yüzyılının inşasında bu işin paydaşı olmaya davet ediyoruz. Gelin şehrimizi hep birlikte kalkındıralım, Çanakkale’yi hep birlikte güzelleştirelim” dedi.

 

“GAZETECİLİK, CESARET İŞİDİR”

Basın mensuplarını kutlayan AK Parti Milletvekili Ayhan Gider; “Yapısı itibariyle gazetecilik muhalif bir iştir. Her zaman bir insana iyi yaptın denmez, teşekkür arada bir yapılır ama asıl olan eksik yapıldığını yanlış yapıldığını göstermektir. Bu da bir cesaret işidir. Cesaretin ötesinde ben varım diyebilen insanların seçtiği meslektir gazetecilik. Burada birçok arkadaşımı 20 yıldan fazladır tanıyorum. Bu meslekte sarf ettiklerini eforu eminim ki bir başka sektörde harcasalar idi; çok daha fazla kazanç elde ederlerdi. Bu yüzden gazeteciliğin evini geçindirmek, hayatını idame ettirmek için yapılan bir meslek olmadığını çok yakından biliyorum. Kendi adıma ve memleketimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Gider konuşmasının devamında; “Meslek bu kadar önemli ve kutsal olunca elbette ki istenmeyen insanlar da bu mesleğin içine sızıyorlar. FETÖ faaliyetlerinde sözüm ona gazetecileri nasıl kullandıklarını, 28 Şubatta kurulan kumpasları çok iyi biliyoruz. Şimdi de zaman zaman olmayan haberleri üretmek için, kumpas kuranları da görüyoruz. Bunlara acımanın ötesinde ceza verilmesi de gayet doğaldır. Çalışan Gazeteciler Gününde, gazetecilik faaliyetleri dışında ceza alanların duygu sömürü yapmalarını da şiddetle kınıyorum. Haber doğru, yorum hür’dür. Yapmadığımız şeyleri yaptı, yaptığımız şeyleri de yapmadı diye yazma özgürlüğü kimse de yoktur. Bu mesleğe gönül verenlerin yani sizlerin, sosyal medya çağında yaptıkları görev daha da önem kazanıyor, daha da zorlanıyorsunuz, Allah hepinize kolaylık vermesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

“SEÇİMLER; KENDİMİZİ TEST ETMEMİZ AÇISINDAN SON DERECE ÖNEMLİDİR”

Siyasetçiler açısından seçimlerin ayrı bir önemi olduğuna vurgu yapan Ayhan Gider; “Yeni bir seçim dönemine giriyoruz; seçimler demokrasilerin olmazsa olmazlarıdır. Belirli aralıklarla düzenlenen seçimler kendimizi test etmemiz açısından da son derece önemlidir. Çünkü vatandaşlarımız, milletimiz bizlere yaptıklarımıza duyduğu ilgi veya şikâyetleri en güzel seçimlerde anlatıyorlar. Bundan daha güzel kamuoyu araştırması veya karne olamaz. Bu seçimlere Cumhur İttifakı olarak birlikte gidiyoruz. Jülide İskenderoğlu hanımefendi de ortak adayımız olarak seçimlerde yarışacak.” Dedi.

 

“78 PROJENİN 18’İNİ YAPMIŞLAR.. İNSAFINIZ KURUSUN..”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın 2019 yerel seçimleri öncesinde 78 vaadi olduğu ancak bunun sadece 18 tanesini yaptığının ortaya çıkması üzerine Ayhan Gider’den ağır eleştiriler geldi Gider yaptığı eleştirilerde; “Bir seçime gidiyoruz; yerel seçimlerin nasıl geçeceğini ben size şimdiden söyleyeyim. Çanakkale başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde AK Parti ve Cumhur İttifakı adayları hizmetlerini anlatacaklar. Mevcut belediye başkanlarımız neler yaptıklarını anlatacaklar. Seçim stratejimizde, planımız da hizmet üzerine kuruludur. CHP’li belediye başkanları ve adaylarının ise seçimlerde ideolojiyi öne çıkartacaklar. Çünkü hizmet adına konuşabilecekleri hiç bir şey yok. Çanakkale Belediyesi CHP’de ve 78 vaatte bulunmuş, 18 tanesini yaptığı iddiasında. Yaptığını söylemiyorum. Örneğin Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi, insafınız kurusun. Bizim dilimizde tüy bitti bu meydan genişletilmeli, oradaki lüzumsuz binalar kaldırılmalı diye. Atatürk meydanını 10 metre yana almışlar, insafınız kurusun. Geçen bir video gördüm; İskele Meydanını biz yaptık diyorlar. İskele meydanını bir hamburger firmasına ihale ettiler. Temeli atıldı, dönemin AK Partili milletvekilimiz Mehmet Daniş bu yazıktır, günahtır diyerek Valiliğe öneride bulundu ve bilabedel Anafartalar Otelini yıktık da; meydanın mahvedilmesini engelledik. Bunu da geçen bir yerde yaptık diye yayınlamışlar. Yapacağız dedikleri 78 projenin 18’ini yaptık diyorlar ama bu bile gerçekçi bir rakam değil. Muhalefete sesleniyorum; gelsinler hizmet anlatsınlar, proje üretsinler. Bölücülere pirim vermek için oy toplama adına sağa sola gülücük saçmayı bıraksınlar. Eğer bir enerjileri varsa; bunu memleket için kullansınlar. Lütfen enerjilerini hizmet etmeye harcasınlar” dedi.

 

“AY SONUNA KADAR TÜM İLÇE ADAYLARIMIZ AÇIKLANACAK”

AK Parti’nin diğer ilçe adaylarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili soruya yanıt veren Ayhan Gider; “Peyderpey açıklayacağız, şuan için belirlenmiş bir takvim yok. İlçeler ile ilgili bir netlik yok, Cumhur İttifakı olarak il başkanlarımız nihai kararı verdiklerinde kamuoyuna açıklayacağız” derken, İl Başkanı Naim Makas ise; “Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız toplantıda ilçe belediye başkan adaylarımızın bu ay sonuna kadar ilan edileceği bilgisini verdiler. İl Belediye Başkanımız açıklandı; ilçe belediye başkan adaylarımızı da açıklamış olacağız. Belediye Meclis ve İl Genel Meclis üyelerimizi YSK takvimine göre 23 Şubatta sunacağız. İl de oluşturduğumuz çalışma grubundan çıkan listeleri 20 Şubat tarihinde açıklarız” dedi.“78 Projenin 18’ini Yapmışlar.. İnsafınız Kurusun..”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin