"1 Yılda Yabancılara 46 Milyon Metrekare Arazi Satışı Yapıldı"

"1 Yılda Yabancılara 46 Milyon Metrekare Arazi Satışı Yapıldı"
service

TBMM Genel Kurulu’nda 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmeleri devam ediyor. Genel Kurul’da bugün Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçeleri görüşülüyor. İçişleri Bakanlığı bütçesi üzerine söz alan İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz, yabancılara dönük satışlar ve bu kişilere TC. vatandaşlığı verilmesine değindi. Uz, göçmen sorununa da değinerek şunları söyledi:

 

“YABANCIYA SATIŞI 300 DÖNÜME ÇIKARTTINIZ”

“ Türkiye, uyguladığı dış politika sayesinde maalesef Pakistanlaşma, Afganistanlaşma ve Filistinleşme sürecine doğru hızla gidiyor. Bilindiği üzere, tarihte bazı Filistinliler topraklarını Yahudilere satmıştı. İsrail’in Filistin topraklarında kök salmasına vesile olan bu davranışı sonucunda onların hatalarını ne hazindir ki torunları canlarıyla ödüyor. Türkiye’nin önümüzdeki süreçte benzer sıkıntılar yaşaması muhtemeldir. Neden? Çünkü 2012’de çıkardığınız bir yasayla, bir kanun değişikliğiyle Türkiye’de 25 dönüm olan yabancıya satışı 300 dönüme kadar çıkartınız, tebrik ediyorum.”

 

“KANLA ALINANI PARAYLA SATAMAZSINIZ”

Şehit kanları ile kurulan ülkenin topraklarının yabancılara para karşılığı satılmasına da tepki gösteren Rıdvan Uz; “Yabancı uyruklu kişiler 2022 yılında 16 milyon metrekare arazi ve 30 milyon metrekare taşınmaz almış ve AK Parti iktidarı çok büyük miktarda toprak ve konut satışı gerçekleştirmiş. Bu satışlarla yabancılar Türk vatandaşlığını da para karşılığında satın almaktadır. Bu kürsüden sizleri uyarıyorum: Kanla alınanı parayla satamazsınız” dedi."1 Yılda Yabancılara 46 Milyon Metrekare Arazi Satışı Yapıldı"

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin