1 yılda 1 Milyondan fazla hastaya hizmet

Çanakkale’nin iki hastanesi Mehmet
serviceÇanakkale’nin iki hastanesi Mehmet

Çanakkale’nin iki hastanesi Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ve ÇOMÜ Üniversite Hastanesi, şehrin sağlık yükünü çekmeye devam ediyor. Kentteki en büyük hastane olan Devlet Hastanesi’ne ise günde binlerce hasta tedavi olmak için giderken, 2023 yılında binlerce hasta tedavi gördü.

Çanakkale’de yıllarca İnönü Caddesi üzerinde, hizmet veren Devlet Hastanesi yeni yerine taşındıktan sonra eleştirilerin odağında kalmıştı. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde ise 2023 yılında binlerce hasta tedavi gördü.

99.925 metrekare arsa alanı üzerinde, 73.639 metrekare kapalı alan üzerinde bulunan Devlet Hastanesi’nde 545 yatak bulunuyor. 15 donanımlı ameliyathane salonu, 6 doğum salonu, 103 yoğun bakım yatağı bulunan Devlet Hastanesi’nde 2023 yılında sağlık hizmeti verilen hasta sayısı açıklandı.

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “1 Ocak 2023-31 Aralık 2023 tarihleri arasında 271 bin 13 Acil Servis,1 milyon 86 bin 64 poliklinik hastası olmak üzere toplamda 1 milyon 357 bin 77 kişiye sağlık hizmeti sundu. Bu hastaların 31 bin 798’i yataklı servislerde takip ve tedavisi gerçekleştirildi” denildi.

Hasta ve hasta yakınlarına kaliteli, konforlu ve güvenli sağlık hizmeti sunmayı ilke edindiklerini belirten Başhekim Op. Dr. Hasan Keser ise yaptı bilgilendirmede, “Hastanemizin; ilimizin ve bölgenin en iyi sağlık merkezi konumuna gelmesi için hizmetlerimize sürekli bir yenisini ekleyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda gerekli çalışmaları yaparak sağlık hizmetleri sunumunu en üst seviyeye taşımak için tüm yönetici ekibimiz ve sağlık kadromuzla birlikte azami gayret gösteriyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 
Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

HaberOnYedi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin